حضور موکب‌های بانوان برای روایت واقعه اربعین به زبان فارسی و عربی

1

احمدی

«یکی از فعالیت‌هایی که امسال برای اولین‌بار انجام خواهد شد، بحث راویان اربعین است، برای مراسم اربعین امسال یک گروه از میان بانوان انتخاب کرده‌ایم که قرار است واقعه اربعین را به زبان فارسی و عربی به شکل مصور روایت کنند.»

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حمید احمدی، رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین  در نشست شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان که در کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین برگزار شد با اشاره به اینکه شورای راهبردی بانوان اربعین با ریاست لاله افتخاری آغاز به کار کرده اظهار کرد: تشکیل شورای راهبردی بانوان می‌تواند بخشی از نیازهای فرهنگی، عقیدتی و دینی که بانوان در مراسم اربعین نیاز دارند را بررسی و انجام دهد.

وی ادامه داد: در این شورا دانشگاه و حوزه بسیار کمک کرده‌اند، همچنین اقداماتی برای برگزاری مراسم‌های ویژه قرآنی، ارسال مبلغان دینی و تولید آثار فرهنگی صورت گرفته است، به همین منظور شورا برای پاسخگویی منطقی و به موقع به زائران با گروه‌های مختلفی چون: جامعه المصطفی، بسیج اساتید، وزارت فرهنگ، وزارت کشور، حوزه‌ها و سازمان فرهنگ و ارتباطات و … همکاری می‌کند.

احمدی با بیان اینکه تمام خدمات این شورا برای بانوان ایرانی است، خاطرنشان کرد: در این شورا تمام اقدامات در جهت خدمات‌دهی به بانوان ایرانی است، اما چنانچه همکاران عراقی در کمیته‌های فرهنگی احساس نیاز خود را به ما ارائه دهند این شورا همکاری لازم را با کمیته‌های عراقی نیز خواهد داشت.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد: شورای راهبردی بانوان امسال موکب‌های فرهنگی را در نظر گرفته است که در شهر نجف در رو به روی شارع الرسول و در کربلا پشت خیمه‌گاه است، بقیه موکب‌ها نیز در مسیر کربلا مستقر خواهند بود، تا به امروز برای نصب دو موکب دیگر صحبت‌هایی صورت گرفته که به مرحله نهایی نرسیده است.

وی یادآور شد: وظیفه موکب‌های بانوان انجام فعالیت‌های فرهنگی است، به همین منظور مبلغان دینی در این موکب‌ها مستقر خواهند بود، ضمنا برنامه‌هایی ویژه کودکان، کرسی‌های تلاوت قرآن و موضوع روایت اربعین در این موکب‌ها انجام خواهد شد.

احمدی با اشاره به موضوع راویان اربعین، بیان کرد: یکی از فعالیت‌هایی که امسال برای اولین بارانجام خواهد شد بحث راویان اربعین است، برای مراسم اربعین امسال یک گروه از میان بانوان انتخاب کرده‌ایم که قرار است واقعه اربعین را به زبان فارسی و عربی به شکل مصور روایت کنند، این راویان در دو موکب نجف و کربلا و در دو نقطه دیگر عراق مستقر خواهد شد.

وی گفت: برای بحث اعزام بانوان و ساماندهی آنها در مرز کشور ایران از سوی شورای راهبردی بانوان و کمیتههای زیربط آن اقدامات لازم صورت گرفته است، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که طرف عراقی ما در آن سوی مرز نیز باید خدمات لازم برای جا به جایی زائران را داشته باشد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ