حضور ۱۱۰۰ مُبلغ فرهنگ دین و نماز در اربعین امسال

4

شرفخانی

معاون اوقاف و امور خیریه از شرکت ۱۱۰۰ مُبلغ فرهنگ دین و نماز در راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت‎الاسلام والمسلمین شرفخانی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ۲۷ مهر) در جمع خبرنگاران گفت: بزرگترین تجمع عاشقان اهل بیت(ع) در ایام اربعین حسینی رخ می‎دهد؛ اگر بخواهیم بزرگترین شعایر اسلامی را در جهان معرفی کنیم، قطعا اجتماع بزرگ اربعین خواهد بود.

وی افزود: این اجتماع بزرگ تجلی‎گاه ایمان و عشق و محبت مردم و بهترین فرصت و عرصه است که بتوانیم هدف از قیام حضرت امام حسین(ع) و عاشورا را به مردم معرفی کنیم.

مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: در سال‌های گذشته این اجتماع توسط دشمنان قسم خورده اسلام مورد غرض‌ورزی قرار گرفت، ولی این مراسم مهمترین عرصه‎ای است که تجلی‎گاه وحدت همه مسلمانان و عاشقان اهل بیت(ع) است و این نکته قابل انکار نیست.

وی تصریح کرد: حضور گسترده مردم، وظیفه مسئولان اجرایی و فرهنگی را چند برابر می‌کند، زیرا باید به مباحث اصلی این حرکت به خوبی پرداخته شود؛ پیام عاشورا و تجمع اربعین بدون برنامه‌ریزی دقیق انجام نمی‎شود؛ به همین جهت در مجموعه ستاد اربعین بحث تبلیغ و نماز مورد تاکید قرار گرفت.

معاون اوقاف کشور اظهار کرد: این کارگروه با حضور نهادهای تبلیغی از جمله بعثه رهبری، معاونت تبلیغ حوزه، جامعه المصطفی، روایت سیره شهدا، تشکل‎های تبلیغی و جهادی و دفتر تبلیغات و سازمان اوقاف و امورخیریه یک شورای هماهنگی را تشکیل داد.

وی افزود: پس از تشکیل جلسات مختلف، نظام دقیقی با عنوان نظام نامه آموزشی، محتوایی، اعزام، اقامه نماز و نظام نامه‎ای که بتواند اهداف این کارگروه را اجرایی کند نوشته شد و به همین خاطر فعالیت‎های این عرصه مشخص شد.

مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: با حضور گسترده مبلغانی که دوره‎های آموزش تخصصی را طی کرده‌اند، فعالیت‎های گسترده ای انجام می‎شود؛ اجتماع عظیم اربعین تنها در مسیر نجف و کربلا نیست، بلکه پیش و در محدوده مرزهای ایران و عراق نیز شامل این طرح هستند.

وی تصریح کرد: محورهای مختلفی در این کارگروه مشخص شده است که شامل محورهای نجف، کوفه، شط به کربلا، بصره و حله به کربلا، کاظمین، کربلا، مهران به کوفه و برخی اماکن متبرکه چون وادی السلام، مسجد حنانه، تل زینبیه، مقام صاحب الزمان، مسجد کوفه، مسجد سهله و… است.

معاون اوقاف کشور اظهار کرد: نشر معارف اهل بیت(ع)، پاسخگویی به سوالات شرعی، ارتقای سطح معرفی زائران ایرانی از جمله اهداف این حرکت بزرگ فرهنگی خواهد بود.

وی افزود: ۱۱۰۰ روحانی در این طرح ساماندهی شده‌اند که با برگزاری دوره‌های آموزشی و تهیه ره توشه‌های تبلیغی آماده خدمت در این مسیر هستند؛ روش منبری، چند رسانه‎ای، تبلیغ روایت گری و… در این مسیر به کار گیری می‌شود.

مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: از این تعداد ۱۰۰ مبلغه فعالیت دارند که در مواکب ویژه بانوان حضور خواهند یافت و در مسیرهای ویژه به تبلیغ می‌پردازند.

وی تصریح کرد: امسال وحدت و همدلی و هم‌افزایی گسترده‌ای بین مجموعه‌های تبلیغی انجام شد تا با یک استراتژی و برنامه‌ریزی دقیقی بتوانیم بحث تبلیغ و نماز را در این حرکت عظیم اجرا کنیم که این حضور، برکات بسیاری داشته است که از جمله آنها می‎توانیم استفاده از ظرفیت‎های تبلیغی این نهادها اشاره کرد.

معاون اوقاف کشور اظهار کرد: ثبت‌نام در کل کشور از طریق سایت العربین و سازمان اوقاف و امورخیریه و دفتر تبلیغات و… انجام شد که مبلغان دارای شرایط ویژه در این طرح ثبت نام کرده و در دوره‎های آموزشی شرکت کردند.

وی افزود: کمیته آموزش در این کارگروه تشکیل شد که سرفصل‌های آموزشی و کتب آموزشی تهیه شده و در اختیار مُبلغان قرار می‌گیرد؛ کسانی که به عنوان مُبلغ اعزام می‎‌شوند، در دوره‌های آموزشی این کمیته شرکت می‌کنند تا آمادگی لازم برای حضور موفق در این زمینه را داشته باشند.

مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: امسال در دو شهر کاظمین و سامرا، ورود تبلیغی مناسبی خواهیم داشت که بتوانیم از ظرفیت‎های این دو مکان مقدس برای فعالیت تبلیغی استفاده کنیم و عراقی ها نیز رویکرد مناسبی در این زمینه داشته‎اند.

وی تصریح کرد: محور اصلی فعالیت‎های تبلیغی اربعین، نشر معارف اهل بیت(ع) و درس‎های عاشورا و مباحث وحدت آفرین و اتحاد در بین مسلمانان، آداب زیارت و معرفت زیارت، بصیرت افزایی، دشمن شناسی و… خواهد بود.

معاون اوقاف کشور اظهار کرد: مُبلغانی که در این حرکت مبارک حضور می‎یابند، تبرئی و با نگاه جهادی در این حرکت شرکت می‎کنند زیرا ساختار حرکت اربعین، ساختاری جهادی است و به هیچ عنوان حق الزحمه ای پرداخت تخواهد شد.

وی افزود: کمیته فرهنگی عراق نیز فعال است که هر دو طرف با هماهنگی با هم این فعالیت را انجام می‎دهند؛ هماهنگی با مرجعیت عراق و مسئولان عراقی انجام می شود و کلیت کار با هماهنگی انجام می‎شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ