خودساختگان راهیان نور در تهران گرد هم می‌آیند

1

مجتهدزاده

نشست شورای هم‌اندیشی نمایندگان دانشگاهی با حضور نمایندگان تام‌الاختیار ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها با محوریت برگزاری جشنواره دانشجویی – دانش‌آموزی و با حضور «مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در سالن شهید صیاد شیرازی ستاد مرکزی راهیان نور کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مریم مجتهدزاده در تشریح علل برگزاری این نشست، اظهار کرد: جشنواره‌ای با حضور بانوانی که با حضور در اردوهای راهیان نور تحت تاثیر شعایر دینی دچار تحول اساسی در رفتار و منش فردی و اجتماعی قرار گرفتند، برگزار می‌شود. این جشنواره‌ با هدف جریان‌سازی فرهنگی به منظور توسعه و نشر مفاهیم و ارزش‌های دینی با تمرکز در میان اقشار مختلف و تاکید بر مفهوم زن حقیقی، الگوسازی براساس تکریم و بزرگداشت جامعه هدف در میان نسل نوجوان و جوان برگزار خواهد شد.این جشنواره برای نخستین بار در سطح تهران میان دانشجویان دختر و در سال‌های آینده در سطح کشور برگزار می‌شود.

مجتهدزاده تاکید کرد: اعلام فراخوان ادبی– هنری و تدوین آثار گردآوری شده در قالب کتاب، برگزاری نشست‌های هم اندیشی با نمایندگان دانشگاه‌ها و نیز ستاد راهیان نور، تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب‌نظران و برخی از افراد جامعه هدف به منظور بهره‌برداری از دیدگاه های ایشان در حسن برگزاری جشنواره، انتخاب ۶ نفر از این بانوان جهت برگزاری میزگرد خاطره گویی و … در جشنواره از جمله مراحل اجرای طرح است.

وی اظهار کرد: تهیه کتاب از سرگذشت تعدادی از این بانوان جهت رونمایی و توزیع در روز جشنواره، تهیه کتاب از دلنوشته‌های شرکت کنندگان در جشنواره (تهیه کتاب صوتی)، تهیه بانک اطلاعاتی از این افراد جهت معرفی به مدارس و دانشگاه‌ها برای برگزاری نشست‌ها و همایش‌های دانشگاهی و دانش آموزی و برگزاری نشست‌های خاطره‌گویی ماحصل برگزاری این جشنواره خواهد بود.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس گفت: ارسال فراخوان جشنواره به دانشگاه‌های سراسر کشور، ارسال پوستر همایش به دانشگاه‌های مختلف، جمع آوری فیلم، کتاب و مقاله در میان جامعه هدف و هدایت‌گری هیجانات اجتماعی و فرهنگی در میان جوانان نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی این جشنواره به شمار می‌رود.

در پایان مراسم نمایندگان تام الاختیار ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها در خصوص محتوای برگزاری این جشنواره نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کردند.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ