رمان «سه‌راه سرگردون» نقد می‌شود

2

کتاب

رمان «سه‌راه سرگردون» رضا رسولی که «عدالت» موضوع محوری آن است، در محفل انس نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش ایسنا، نشست نقد این رمان روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۶ در محفل انس واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به میدان فردوسی، کوچه شهید براتی، کوچه تمدن (غرب)، بن‌بست اول، پلاک ۲ برگزار می‌شود.

رسولی پیش‌تر درباره این رمان خود گفته بود: من این رمان را با نگاه به خانواده نوشته‌ام. به طور طبیعی بسیاری، موضوعات اجتماعی و مسائل مرتبط با زندگی افراد را تابع شرایط و جریان‌های سیاسی می‌دانند. در حالی که خانواده و ارتباطات و تعلقات خانوادگی و نیز کاستی‌ها و خلأهایی که در آن وجود دارد زمینه‌ساز خلق بسیاری از اتفاقاتی است که در جامعه در حال رخ دادن است. از این منظر من ریشه و پایه اصلی آنچه را در ویترین جامعه در حال گذر است، خانواده می‌بینم.

در معرفی این رمان همچنین عنوان شده است: داستان این رمان ماجرای تقابل دو جریان مختلف با یکدیگر است. جریانی که تعلق خاطری به انقلاب و نظام و اعتقادات ندارد و منفعت شخصی خود را محور قرار می‌دهد و جریان دیگر نیز جریانی است که با همه وجود تلاش می‌کند منافع مردم را به سهم خود تامین کند و در این راه حاضر است از برخی داشته‌های مهم خود نیز بگذرد. نویسنده برای نوشتن این رمان برشی عمیق به لایه‌ها و کمبودهای موجود در زندگی خانوادگی زده است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ