سازمان فرهنگی هنری شهرداری و دارالقرآن تفاهمنامه امضا کردند

1

امضای تفاهنامه

روسای سازمان‌های فرهنگی هنری شهرداری تهران و دارالقرآن‌الکریم دو تفاهم‌نامه قرآنی پیرامون تجهیز فروشگاه‌های قرآنی و آموزش مربیان قرآنی امضا کردند.

به گزارش ایسنا، صبح روز سه‌شنبه ( ۲۷ مهرماه) در چهارمین نشست شورای قرآنی سازمان فرهنگی هنری دو تفاهم‌نامه همکاری با موضوع «تجهیز و راه‌اندازی فروشگاه‌های قرآنی سراج در مناطق شهر تهران» و «مشارکت در تامین مربیان کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی قرآن کریم» توسط محمود صلاحی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مهدی قره‌شیخ‌لو، رییس سازمان دارالقران الکریم امضا شد.

«صلاحی» در ابتدای این نشست با ابراز تسلیت‌ به مناسبت روزهای سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: امسال ۱۰۶ عنوان برنامه با بیش از هزار اجرا متناسب با ماه‌های محرم و صفر در نظر گرفته شده که مرکز ثقل این برنامه‌ها میدان امام حسین(ع) است.

در ادامه برنامه علی‌اکبر توپچی، رییس فرهنگسرای قرآن و دبیر شورای قرآنی سازمان فرهنگی هنری رایگان شدن کلاس‌ها و راه‌اندازی فروشگاه‌های سراج، برگزاری مسابقات تسنیم و سراج، برنامه دوشنبه‌های قرآنی را به عنوان مهم‌ترین فعالیت‌های قرآنی یک سال گذشته سازمان فرهنگی هنری عنوان کرد.

وی در تشریح مسابقات قرآنی گفت: امسال در مسابقات تسنیم ۳۰۰ نفر از کارکنان و خانواده‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری و در مسابقات سراج که ویژه جلسات سنتی شهر تهران است ۱۶ هزار شرکت‌کننده رقابت کردند.

رییس فرهنگسرای قرآن راه‌اندازی فروشگاه‌های قرآنی سراج را گامی برای تسهیل دسترسی شهروندان به محصولات فرهنگی قرآن عنوان کرد و افزود: به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری، این فروشگاه‌ها در همه مناطق شهر تهران در حال راه‌اندازی و تجهیز است و امروز برای غنابخشی به این مراکز با سازمان دارالقرآن الکریم تفاهم‌نامه‌ای امضا می‌شود تا با همکاری این سازمان هرچه بهتر پذیرای شهروندان باشیم.

وی در توضیح دومین تفاهم‌نامه تصریح کرد: سازمان دارالقرآن الکریم از مراکز اصلی تبیین اصول آموزش قرآن است که می‌تواند کمک بسزایی در تربیت مربیان و استادان قرآنی برای کلاس‌های فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگی ایفا کند.

دبیر شورای قرآنی سازمان فرهنگی هنری شهرداری در اشاره به برنامه دوشنبه‌های قرآنی گفت: در همه مناطق تهران مساجد منتخبی در نظر گرفته شده و با همکاری ائمه جماعات هر دوشنبه قرائت قرآن برگزار می‌شود؛ این برنامه علاوه‌بر قرائت بر موضوع آشنایی با محتوا نیز تاکید دارد و تفسیر آیه منتخب پیش از آغاز برنامه در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

در ادامه نشست مهدی قره‌شیخ‌لو، رییس سازمان دارالقرآن الکریم نیز با ابراز خرسندی از امضای این دو تفاهم‌نامه و تاکید بر هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی تصریح کرد: فروشگاه‌های قرآنی سراج که به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری در حال راه‌اندازی است، گامی موثر برای ترویج فرهنگ قرآن است.

قره‌شیخ‌لو با اشاره به بررسی‌های انجام شده گفت: در حال حاضر هفت فروشگاه به بهره‌برداری رسیده و هفت فروشگاه دیگر آماده بهره‌برداری است؛ همچنین در پنج منطقه فروشگاه‌ها در مرحله تجهیز هستند.

وی تنوع بخشیدن به محصولات قرآنی را ضروری دانست و افزود: در حال حاضر به دلیل کمبود فروشگاه‌های قرآنی تهیه این نوع محصولات برای شهروندان دشوار است و امیدواریم با مساعدت سازمان فرهنگی هنری و راه‌اندازی فروشگاه‌های سراج محصولات قرآنی با قیمت مناسب به دست مخاطب برسد.

این نشست با حضور محمود صلاحی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حسن ناصری‌پور معاون فرهنگی این سازمان، مهدی محمدی مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی اکبر توپچی رییس فرهنگسرای قرآن و مهدی قره‌شیخ‌لو رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم، استادان قرآنی عباس سلیمی، محمد خواجوی برگزار شد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ