سرویس جدید شاپرک برای بهبود سرویس کارتخوان‌ها

2

به پرداخت

 شاپرک از مدت‌ها قبل راه‌اندازی سرویس برخطی را در دستور کار داشت که با اتصال شرکت‌های پی‌اس‌پی به آن، فرایند ثبت پذیرنده با سرعت و دقت بیش‌تری انجام ‌می‌گیرد. شرکت‌های پی‌اس‌پی تا اول آبان مهلت‌ دارند به این سرویس متصل‌شوند تا گام دیگری برای اجرای قوانین مبارزه با پولشویی برداشته شود.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، رستم شاه‌گشتاسبی مدیرعامل به‌پرداخت‌ ملت اعلام‌کرد: یکی از مشکلات حوزه پرداخت الکترونیک در ایران ضعف در صحت و دقت اطلاعات در بخش‌هایی از فرایند ارائه خدمات است. سرعت گسترش خدمات خصوصا در مورد دستگاه‌های کارتخوان طی سال‌های گذشته به حدی بوده که فاصله وضع مقررات و استفاده از ابزارهای کنترلی در این حوزه به زحمت در حد قابل قبولی حفظ شده است.

وی در ادامه بیان کرد: از جمله مواردی که فرایند ارائه خدمات در آن ضعیف به‌حساب می‌آید، تعریف اشتباه اطلاعات پذیرنده است که در مواردی باعث سردرگمی و توقف عملکرد کارتخوان‌ها هرچند برای مدت کوتاه می‌شود. به همین خاطر اقدام شاپرک در ایجاد سامانه برخط برای درج اطلاعات پذیرندگان، گام رو به جلویی در کاهش عدم شفافیت‌ها و بهینه‌سازی خدمات محسوب می‌شود چرا که با سامانه جدید تقریبا احتمال اشتباه در اطلاعات، منتفی است.

شاه‌گشتاسبی گفت: از سوی دیگر سرعت کار نیز افزایش می‌یابد، زیرا در روش قدیم در صورت اشتباه در اطلاعات وارد شده اولا حدود یک ساعت بعد اشتباه بودن اطلاعات مشخص می‌شد و ثانیا در بهترین حالت حدود چهار ساعت بعد امکان ورود مجدد اطلاعات فراهم ‌می‌شد، در روش جدید اما این فرایند برخط است.

مدیرعامل به‌پرداخت‌ ملت در ادامه بیان‌کرد: شرکت به پرداخت ملت هم به عنوان بزرگ‌ترین شرکت ارائه دهنده خدمات در حوزه کاتخوان‌های فروشگاهی با درک محاسن و ضرورت شفاف‌سازی در فرایند ارائه خدمات تمام تلاش خود را برای اتصال سریع به این سامانه به‌خرج داد و خوشبختانه پیش از مهلت تعیین شده در اول آبان ماه مراحل اتصال را نهایی کرده است. امیداوریم با پیوستن دیگر پی اس پی‌ها به این سامانه مراحل تکمیلی نیز طی شود و سطح ارائه خدمات ارتقا یابد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ