نمایش نقاشی‌های آبستره یک شاعر نقاش

0

نمایشگاه آبستره

غزل امینی ۲۰ نقاشی برگزیده‌ی خود را که در سبک آبستره خلق شده‌اند، در گالری «ایده» به‌نمایش می‌گذارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی – هنری «ایده»، این هنرمند درباره‌ی نمایش آثارش گفت: در این نمایشگاه ۲۰ اثر من که در ابعاد مختلف هستند، به‌نمایش درخواهد آمد. بخشی از این آثار در ابعاد یک متر در یک متر هستند و برخی در ابعاد کوچک‌تر.

او همچنین درباره‌ی تکنیکی که در خلق این نقاشی‌ها به کار گرفته است، اظهار کرد: در این آثار از تکنیک‌های کولاژ و حجم‌ دادن به آثار استفاده کرده‌ام. همچنین با توجه به این‌که شاعر هستم، در برخی از این آثار، شعرهایی را به شکل موتیف مورد استفاده قرار داده‌ام.

این هنرمند با بیان این‌که سطرهای به کار گرفته‌شده کامل نیستند و فقط بریده‌هایی از شعرهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند، گفت: سطرها در نقاشی‌های من به‌صورت محو نقش بسته‌اند، ضمن این‌که نمی‌توان آن‌ها را خط نقاشی دانست.

امینی که فارغ‌التحصیل رشته گرافیک است، درباره وجه اشتراک این مجموعه، گفت: نقاشی‌های این مجموعه، در سبک آبستره کار شده‌اند، بنابراین انتزاعی و برگرفته از تخیل من هستند. البته عواطف و احساسات و وجه شاعرانگی من نیز در آن‌ها نمود دارد.

نمایشگاه آثار آبستره غزل امینی، هشتادوچهارمین نمایشگاهی است که در گالری «ایده» برپا می‌شود و از جمله برنامه‌های پیشین این گالری، می‌توان به نمایشگاه تصویرسازی جشنواره امید، نمایشگاه پوسترهای مارکوس وایزبک و نمایشگاه آثار حسین محجوبی اشاره کرد.

افتتاحیه این هنرمند ۳۰ مهرماه در گالری «ایده» به نشانی خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، کوچه ۱۸ برگزار می‌شود و تا ششم آبان‌ماه هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ