کمپانی «دیزنی» رکوردی جدید ثبت کرد

1

والت دیزنی

کمپانی فیلمسازی «دیزنی» توانست رکورد جدیدی در عرصه فروش بین‌المللی محصولاتش به ثبت برساند.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، کمپانی «دیزنی» به لطف فروش فوق‌العاده «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، «زوتوپیا»، «در جستجوری دُری» و«کتاب جنگل»، مجموع فروش گیشه بین‌الملل خود را در سال ۲۰۱۶ به ۳٫۵۶۶ میلیارد دلار رساند تا از رکورد فروش خارجی سال گذشته میلادی پیشی بگیرد.

دیزنی در حالی در فاصله کمتر از سه ماه به پایان سال جای میلادی رکورد جدیدی در فروش سالانه گیشه بین‌الملل ثبت کرده که در ادامه سال سه فیلم مهم را نیز در برنامه اکران دارد. فیلم «دکتر استرنجلاو» محصول استودیو «مارول» از تاریخ ۲۵ اکتبر اکران بین‌المللی خود را آغاز می‌کند، انیمیشن جدید «مائونا» از تاریخ ۲۳ نوامبر در کشورهای مخنتلف به روی پرده می‌رود و «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان» محصول لوکاس فیلم از زیر مجموعه‌های دیزنی نیز از ۱۶ دسامبر میهمان سینماهای جهان خواهد بود.

این کمپانی فیلمسازی در تاریخ ششم جولای با فروش سه میلیارد دلاری رکورد جدیدی در گیشه بین‌الملل ثبت کرد و پس از آن به فاصله چند روز رکورد فروش سالانه دو میلیارد دلاری در سینماهای آمریکا و فروش پنج میلیارد دلاری در گیشه جهانی (بین‌الملل+آمریکا) را به ثبت رساند.

امسال تاکنون سه محصول دیزنی شامل «کاپیتان آمریکا»، «زوتوپیا» و «در جستجوی دُری» به فروش بالغ بر یک میلیارد دلار دست یافته‌اند و فیلم اکشن «کتاب جنگل» نیز ۹۶۶ میلیون دلار در گیشه جهانی فروخته است.

فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» که از ماه دسامبر سال گذشته اکران خود را آغاز کرد نیز بیش از ۴۵۲ میلیون دلار از فروش جهانی ۱٫۱۳ میلیارد دلاری‌اش را از محل گیشه خارجی کسب کرد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ