کنگره ۳۰۰۰ شهید خراسان شمالی پایان یافت

4

استاندار خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی گفت: تدبیر شهیدان امید را در بین ملت ایران نگه داشت.

به گزارش ایسنا،محمدرضا صالحی در اختتامیه کنگره ۳۰۰۰ شهید خراسان شمالی در بجنورد افزود: شهیدان با نثار خون خود استقلال را در این کشور به اثبات رساندند و ما نیز باید استمرار بخش آن باشیم. ما همواره به شهدا نیاز داشته و باید از آنان درس و الگو گرفته و در راه حفظ ارزش ‌ها گام برداریم. صالحی تصریح کرد: به‌طور قطع شهدا بهترین الگو برای جامعه و نسل جوان بوده و چراغ راه سعادت هستند و برگزاری این‌گونه کنگره‌ ها را ظرفیتی برای انتقال ارزش ‌های دفاع مقدس به نسل جوان دانست.

سردار سید حسین مرتضوی  فرمانده سپاه جواد الائمه (ع) خراسان شمالی نیز در ادامه بیان کرد: امروز به واسطه یک دهه تلاش ۱۳۰ عنوان کتاب در حوزه شهید و شهادت به نگارش درآمده و شش عنوان نیز رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: ۱۱۰ عنوان کتاب نیز در حوزه دفاع مقدس به نگارش درآمده و امروز بیش از ۵۰۰ مورد مستند خاص شهیدان تهیه شده که قابلیت پخش دارد.همچنین بیش از ۶۳ مستند برای سرداران، فرماندهان تولید شده که می توان آن را پخش کرد.

سردار مرتضوی تهیه شناسنامه ۳۰۰۰ شهید خراسان شمالی و تهیه آلبوم اختصاصی برای تک تک شهیدان این استان را از دیگر اقدامات انجام شده در این استان بیان کرد.

به گفته وی علاوه بر آن تاکنون ۸۰۰ یادواره نیز برای شهیدان این استان برگزار شده است.

همچنین بونس ولی زاده قهرمان کوراش جهان مدال طلای خود را که در مسابقات ورزش‌های رزمی کره جنوبی بدست آوره بود، در کنگره شهدای استان تقدیم پسر شهید محمد تقی اربابی کرد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ