آغاز دومین دوره طرح حمایت از ترجمه آثار ایرانی

4

عکس کتاب

مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز دومین دوره طرح حمایت از آثار ایرانی در بازارهای جهانی خبر داد و گفت: در نخستین دوره این طرح ۲۷۵ اثر متقاضی حمایت بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فریدونی با اشاره به آثار متقاضی دریافت حمایت برای ترجمه به زبان‌های خارجی گفت: در نخستین دوره طرح گرنت (حمایت از ترجمه آثار ایرانی به زبان‌های خارجی) ۲۷۵ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این میان ۲۶۰ اثر در قالب ترجمه و انتشار و ۱۵ اثر در قالب خرید متقاضی دریافت حمایت بودند.

وی افزود: در نخستین مرحله ارزیابی آثار ارسالی با نظر اعضای شورای سیاست‌گذاری و هیات داوران، ۴۱ اثر حائز شرایط دریافت حمایت شناخته شدند.

فریدونی خاطرنشان کرد: آثار برگزیده که متقاضی دریافت حمایت در قالب ترجمه و انتشار هستند پس از ارائه قرارداد معتبر با ناشر خارجی می‌توانند ۲۵ درصد مبلغ حمایتی را دریافت کنند. مابقی مبلغ حمایتی نیز پس از پایان کار ترجمه و انتشار و تحویل نسخه چاپ‌شده کتاب در کشور مقصد پرداخت خواهد شد.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طرح گرنت (حمایت از ترجمه آثار ایرانی به زبان‌های خارجی) می‌توانند به وب‌سایت رسمی این طرح به آدرس www.bookgrant.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۳۱۸۶۵۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ