بازخوانی زندگینامه و خاطرات عزت‌الله انتظامی در رادیو

3

سردیس عزت الله انتظامی

کتاب «‌من عزتم، بچه سنگلج» در هفت قسمت ۲۰ دقیقه‌ای به زودی با صدای بهروز رضوی و در هفت شب پیاپی، از برنامه «کتاب شب» رادیو تهران خوانده خواهد شد.

«محمد باقر رضایی»‌، نویسنده و مشاور ادبی این برنامه به ایسنا گفت: کتاب «‌من عزتم، بچه سنگلج» در واقع معدن عکس‌های نفیس و جذابی از کودکی تا سال‌های اخیر زندگی عزت‌الله انتظامی است که در کنار آنها، مطالبی هم بطور پراکنده از خاطرات و درباره خانواده این اسطوره بازیگری ایران چاپ شده است. این مطالب را «‌غزاله سلطانی»، تهیه، جمع‌آوری و تدوین کرده و در کنار آن عکس‌ها، جای داده که در نهایت، کتابی فاخر و نفیس اما گران به وجود آمده است.

این کتاب را انتشارات سخن به قیمت ۲۵۰ هزار تومان منتشر کرده و گرانی‌اش (به علت عکس‌های رنگی چاپ شده روی کاغذ گلاسه نرم و چشم‌نواز) باعث شده همگان نتوانند از مطالب آن بهره ببرند؛ در حالی که اسطوره بازیگری ایران در آن مطالب، نکته‌های جذابی از محله‌های تهران قدیم بیان کرده که برای خواننده و شنونده، نوستالژی خاصی را ایجاد می‌کند و به شناخت او از وقایع تهران، بخصوص تاریخ هنری پایتخت، می‌افزاید.

این مسؤول انتخاب کتاب برای خوانش در برنامه «کتاب شب» افزود: اکنون با انتخاب این مطالب به شکلی که بتوان آنها را در هفت قسمت پیاپی با تایم هر شب ۲۰ دقیقه‌ برای عموم خواند، فرصت این شناخت در بازخوانی رادیویی آنها فراهم آمده است و بر این اساس، تولید آن در دستور کارگروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران قرار گرفته تا با صدای بهروز رضوی و تهیه‌کنندگی رضا قربانی، ضبط و برای پخش در یکی از هفته‌های آتی آماده شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ