تئاتری‌ها هم از «مسعودیه» شاکی هستند

8

عمارت تاریخی مسعودیه

مدیر سابق تماشاخانه «مسعودیه» اعلام کرد: گروه نمایشی «نگاهمان می‌کنند» برای شکایت از دریافت نکردن پول‌شان، کاملا حق دارند و من به عنوان شاهد در تمام مراحل پیگیری و قضایی این ماجرا کنار آن‌ها خواهم بود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا اصلی کارگردان نمایش «نگاهمان می‌کنند» با انتقاد از پرداخت نشدن حق و حقوق گروه خود برای اجرای مدتی قبل این نمایش در تماشاخانه «مسعودیه» گفت که از مدیران این تماشاخانه به مراجع قضایی شکایت می‌برد.

میلاد نیک‌آبادی (مدیر سابق این تماشاخانه) در این‌باره در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد:‌ در وهله‌ی اول تأکید می‌کنم که آقای اصلی به عنوان کارگردان نمایش «نگاهمان می‌کنند» و همچنین تهیه‌کننده‌ی گروه کاملا حق دارند و من شخصا از طریق مراجع مختلف این موضوع را پیگیری کرده‌ام و حتی خودم به آن‌ها پیشنهاد مراجعه به اداره‌ی کل هنرهای نمایشی را دادم.

او با اشاره به اینکه در پیگیری‌های قضایی این ماجرا به عنوان شاهد در کنار گروه حضور خواهد داشت، اضافه کرد: با این حال اصل ماجرا این است که ما یک تماشاخانه‌ی نوپا داشتیم که یکسری خرج و مخارج داشت و طبق هماهنگی با سرمایه‌گذار قرار بود تا اول مهرماه تمام کارهای ساخت‌وساز انجام شود و مراحلی را هم طی کرده بودیم که در این راستا قرار بود از درآمدهایی که حاصل می‌شود هزینه کنیم.

نیک‌آبادی با اشاره به اینکه قرار بود تماشاخانه‌ی مسعودیه کاخ جشنواره‌ی تئاتر عروسکی باشد، گفت: پول کار آقای اصلی  از چند منبع مختلف مثل برگزاری جشنواره‌ها و نیز اجراهای بعدی قرار بود به دست آید، اما با بسته شدن آنجا هم این مشکل پیش آمد و هم فرصت‌های دیگری از دست رفت و ما هم منابع مالی زیادی را از دست دادیم.

وی ادامه داد: این اتفاقات با پایان اجرای نمایش «نگاهمان می‌کنند» مصادف بود و در این ماجرا گروه نمایش «نگاهمان می‌کنند» بیشترین زیان را دید و گروه‌های دیگر چنین مشکلی برایشان پیش نیامد به همین دلیل کاملا به آن‌ها حق می‌دهم، اما موضوع بر سر این است که من فقط قرار بود به عنوان کسی که آنجا را مدیریت می‌کند و ماهانه حقوق می‌گیرد حضور داشته باشم و منابع مالی و پاسخگویی بابت این مسائل از عهده‌ی من خارج است چرا که اصلا پولی در دست ندارم.

او افزود: از طرف دیگر آقای موذن (مدیرقبلی شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی) از طرف اداره‌ی کل هنرهای نمایشی معرفی شد تا موضوع را پیگیری کنیم و در یک جلسه‌ای که با سرمایه‌گذار  برگزار شد، قرار بر این بود که ایشان (سرمایه‌گذار) در جلسه‌ای با من تمام مدارک و فاکتورها را بیاورد تا موضوع را حل و فصل کنیم، اما الان که یک ماه از آن جلسه‌ی ابتدایی گذشته هنوز خبری نشده و در تماسی که با آقای موذن داشتم، گفتند مشکل به خودتان مربوط بوده و باید خودتان پیگیری کنید.

این کارگردان تئاتر گفت: ما در این تماشاخانه به جاهای دیگری هم بدهکاریم که طرف قرارداد آن‌ها من بودم و همه با من تماس می‌گیرند تا پول خود را طلب کنند، اما دعوای اصلی در این ماجرا میان سرمایه‌گذار و شرکت “عظام” (بهره‌بردار سابق مسعودیه) است که بسیار بی‌مسئولیتی کرد و چنین مشکلاتی را بوجود آورد. الان پاسخگوی تمام این اتفاقات باید سرمایه‌گذار باشد که در جایی گفته‌ است، بخشی از پول را برای پرداخت حقوق کارکنان برداشته‌اند” و اگر حقوق مرا (نیک آبادی) را بدهند، من آن را به گروه نمایشی می‌دهم.

نیک‌آبادی در پایان تأکید کرد که با توجه به قرادادی که دارد،  خودش هم می‌تواند در این ماجرا از سرمایه‌گذار شاکی باشد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ