جشنواره تئاتر بسیج باید خط شکنی را ایجاد کند

3

حسین قنادیان

عضو شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر بسیج در رابطه با این جشنواره گفت: فرایند بسیار خوبی در نظر گرفته شده است و روندی که اعلام شده اگر اجرا شود، کمترین آسیب را در این حوزه خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، حسین قنادیان ادامه داد: یکی از آسیب‌هایی که تئاترهای مرتبط با حوزه انقلابی و دفاع مقدس را تهدید می‌کند اختلاف دیدگاه ها بین حوزه‌ها و مجموعه‌های انقلابی مانند حوزه هنری، بسیج، وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به اعتقاد بنده باید این فاصله دیدگاه با برگزاری جلسات منظم کم تر شود.

او با بیان اینکه استانداری در این عرصه تعریف نکرده‌ایم اظهار داشت: باید قوانین و استانداردهایی را طراحی کنیم و مصداقی داشته باشیم و این‌ها را رعایت بکینم تا شاهد تولید آثاری بهتر باشیم. اگر این استانداردها طراحی شود اختلاف نظرات کاهش می یابد. هنرمندان ما باید تنها با دیدگاه شخصی خود وارد موضوع نشود و مشاوره های مورد نیاز را انجام دهد.

این عضور شورای سیاستگذاری ادامه داد: اگر بسیج یک کار جدی‌ای بخواهد در این جشنواره انجام دهد، باید به گونهای باشد که مسیرهای جدیدی را در رابطه با موضوعهای روز باز بکند و خط شکنی هایی را انجام دهد. مثلا تا بحال از بسیج در حوزه طنز کارهایی دیده نشده و یا بسیار کم می باشد یا به آن نپرداختیم  و یا چون فضای عمومی به شکلی است که طنز صورت نگرفته به سمتش نرفتیم، در صورتی که بسیج مانعی را برای اجرای کار طنز نمیبیند، البته به طوری که کار طنز خوبی باشد و لودگی و حشو نباشد. همچنین در عرصه انتقاد نیز می توان فعالیت داشت در راهی که آرمان های انقلاب اسلامی می باشد در حوزه عدالت خواهی، مدیریت و.. باید ورود کنیم.

انتهای پیام 

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ