خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند

4

اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند، گفت : همه انسان‌های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان‌ها آمدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت‌الله محسن اراکی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه موزه نسخ خطی در مسجد جامع مسکو با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند، اظهار کرد: همه انسان‌های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان‌ها آمدند.

وی با بیان اینکه کسانی که بذر تفرقه را پخش می‌کنند نابودی مسلمانان را می‌خواهند، افزود: متاسفانه تفرقه انگیزها در برخی از کشورهای اسلامی موفق به ایجاد جنگ و درگیری شدند و ما با برگزاری نشست‌های وحدت دست در دست هم دهیم و نگذاریم وحدت مسلمین از بین برود.

آیت الله اراکی تاکید کرد: همه ما یک رسول، یک قبله، یک عید قربان و یک قرآن داریم و ما باید در غم‌ها و شادی‌های همدیگر شریک باشیم و با یمن و سوریه و عراق همدردی کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی “وحدت اسلامی- وحدت مسلمین: اساس گفتمان” در مسکو افزود : امیدواریم با برگزاری هرچه بیشتر این قبیل کنفرانس‌ها بتوانیم شر دشمنان را از سر امت اسلامی کوتاه و وحدت و یکدلی بین مسلمین را بیشتر کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد، این کنفرانس بتواند نقش موثری در ایجاد وحدت در جهان اسلام ایفا کند.

“دمیر محی الدینوف”، معاون شورای مفتی‌های روسیه نیز طی سخنانی در این مراسم ادامه داد: متاسفانه برخی نیروهای خارجی تلاش می‌کنند که میان مسلمانان تفرقه بیاندازند و ما نباید اجازه چنین کاری به آنها بدهیم.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت در مسکو با همکاری مجمع جهانی تقریب و شورای مفتیان روسیه امروز در مسکو برگزار می‌شود گفت: ما با برگزاری این گونه نشست‌ها تلاش می‌کنیم که صلح و آرامش در میان کشورهای اسلامی بیشتر شود.

معاون شورای مفتیان روسیه افزود: وظیفه ما از برگزاری این گونه نشست‌ها اشاعه صلح و آرامش بین مسلمانان است و امیدواریم نتیجه‌بخش و ثمربخش باشد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ