مدیرکل میراث فرهنگی یزد استعفا کرد

9

شهر یزد

استعفای مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد سرانجام پس از بارِ چندم پذیرفته شد.

«محمدمهدی شرافت» در گفت‌وگو با ایسنا با تائید این مطلب گفت: از سال گذشته چندین‌بار استعفای خود را تقدیم کردم، تا این‌که این‌بار پذیرفته شد، چون معتقدم میراث فرهنگی، شهر تاریخی، صنعت گردشگری و صنایع دستی یزد نیازمند نیرو و انرژی جوان‌تری است.

به گفته‌ وی، در حال حاضر «سید مصطفی فاطمی»، معاون گردشگری این اداره کل به عنوان سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری  معرفی شده است.

او به ایسنا تاکید کرد: تا امروز برای میراث فرهنگی یزد در این سمت باقی مانده‌ام. اطمینان صددرصد دارم که بحث ثبت جهانی یزد با سرعت تمام پیش می‌رود ، اگر یک در هزار شک داشتم که این اتفاق رخ نمی‌دهد، با وجود همه‌ی سختی‌ها می‌ماندم تا این اتفاق رخ دهد.

مدیر کل سابق میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد اظهار کرد: حتی اطمینان دارم که اتفاق جهانی شدن میبد به عنوان «شهر جهانی زیلو» نیز به نتیجه می‌رسد.

به گزارش ایسنا، این استعفا در حالی از سوی مسئولان میراث فرهنگی یزد پذیرفته شده است که مرداد ماه امسال محمد حسن طالبیان، معاون میراث  فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری  رسما اعلام کرد که «ایران در چهل‌ویکمین اجلاس یونسکو، شهرتاریخی یزد را سال آینده به یونسکو می‌برد.»

او در آن زمان با تاکید بر قطعی بودن پرونده شهر تاریخی یزد برای حضور در چهل و یکمین اجلاس یونسکو به عنوان پرونده تاریخیفرهنگی ایران اظهار کرد: خوشبختانه این شهر تاریخی از وضعیت مناسبی برخوردار است و قصد داریم یزد را به عنوان نخستین شهر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی‌ یونسکو به ثبت برسانیم.

حتی ارزیابان یونسکو یک ماه بعد یعنی اوایل شهریور ماه در سفری چند روزه به یزد این شهر تاریخی را بررسی کردند که نتیجه‌ی آن تیرماه ۹۶ در اجلاس یونسکو اعلام می‌شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ