مکتب عاشورا مکتب استکبارستیزی و دشمن‌شناسی است

3

آیت الله نوری همدانی

آیت‌الله حسین نوری همدانی نسبت به تحریف و تضعیف مکتب عاشورا هشدار داد و اقداماتی همچون قمه‌زنی را برنامه دشمن برای تحقق این مساله عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید روز چهارشنبه (۲۸ مهر) در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، از حضور حماسی و عاشورایی مردم در مراسم عزای سیدالشهدا و یاران باوفای ایشان تقدیر کرد.

وی مکتب عاشورا را مکتب استکبارستیزی و دشمن‌شناسی دانست و تصریح کرد: به فضل الهی ملت ما با الهام گرفتن از مکتب عاشورا در مقابل مستکبران جهانی ایستاده است.

این مرجع تقلید تضعیف و تحریف مکتب عاشورا را هدف دشمنان و بدخواهان دانست و ابراز داشت: دشمن در زمینه‌های مختلف از جمله در فضای مجازی سعی می‌کند این مکتب را تضعیف و تحریف کند.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: توجه به فرهنگ اهل بیت (ع) موجب عزت و سرفرازی جوامع مختلف و مسلمانان خواهد شد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم، قمه‌زنی و اقداماتی شبیه به آن را برای تضعیف و تحریف مکتب عاشورا دانست و تصریح کرد: در برنامه‌ها و محافل عزاداری از هر آنچه که سبب وهن مذهب می‌شود باید جدا پرهیز کرد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود مکتب اهل بیت (ع) را مکتب انسان سازی توصیف و تاکید کرد: همه باید با عمل به وظایف خود در تقویت مکتب بکوشیم و در صدد ترویج آموزه های دینی باشیم.

آیت‌الله نوری همدانی در پایان با اشاره به عملیات آزاد سازی موصل، بیان کرد: این شهر بزرگ مدت زیادی در اختیار داعش بود، اما اکنون نیروهای مردمی، ارتش و حشدالشعبی و دیگر گروه‌های عراقی عملیات آزاد سازی آن را آغاز کرده‌اند و موصل را از دست تروریست‌های تکفیری آزاد خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ