یک روستا صاحب کتابخانه شد

2

کتابخانه

کتابخانه آبادان در شهرستان ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، این کتابخانه که با همت کانون توسعه فرهنگی کودکان راه‌اندازی شده در حال حاضر با  ۲۲ نفر عضو، بیش از ۱۲۲۲ جلد کتاب و وسایل کمک‌آموزشی و تعدادی فیلم را در اختیار دارد.

کانون توسعه فرهنگی کودکان پیش‌تر در مردادماه سال جاری خواهان کمک‌های مردمی برای تجهیز کتابخانه روستای آبادان از توابع ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان شده بود و ضمن تهیه لیستی به منظور تجهیز این کتابخانه که در آن زمان مراحل  پایانی ساخت را پشت سر می‌گذاشت و با اعلام شماره حسابی از عموم مردم خواسته بود تا در این طرح خداپسندانه مشارکت کنند.

روستای آبادان (ایرانشهر) از توابع بخش مرکزی شهرستان ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان ایران است که جمعیت آن براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، معادل ۲۲۳۳ نفر (۴۴۰خانوار) برآورد شده است.

منیر همایونی مدیر کانون توسعه فرهنگی کودکان با ضروری خواندن فرهنگ توسعه کتابخانه‌های روستایی گفته بود: کتابخانه‌های روستایی علاوه بر پر کردن بخشی از اوقات فراغت کودکان و نوجوانان محلی برای تقویت آموزش‌های رسمی آنان و آموزش عمومی برای ارتقای سطح فرهنگی روستاها به شمار می‌آیند و از این حیث جامعه باید نسبت به احداث آن‌ها حساس باشد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ