فروش آثار ذیقمت هنرمندان ایرانی حراجی کریستی دوبی

5

کریستیز

بیست و یکمین حراج کریستی دوبی در شامگاه ۱۸ اکتبر ( ۲۷ مهر ماه) با مجموع فروش بالغ بر ۶ میلیون و ۷۴۳ هزار دلار به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا، از میان ۴۱ اثر هنرمندان ایرانی که در حراجی “هنر مدرن و معاصر” کریستی دوبی برای فروش ارائه شده بود در نهایت ۳۹ اثر به فروش رفت و تابلویی از حسین زنده‌رودی با ۳۰۷٫۵۰۰ هزار دلار عنوان گران‌ترین اثر ایرانی و دومین اثر گران این حراجی را به نام خود ثبت کرد، این در حالی است که پیش از آغاز حراجی قیمتی بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ هزار دلار برای این نقاشی تخمین زده شده بود.

رکورد گران‌ترین اثر هنری حراجی “هنر مدرن و معاصر ” کریستی نیز به تابلوی «سال‌های پرنده» اثر «شفیق عبود» هنرمند لبنانی رسید که با قیمت ۳۹۱٫۵۰۰ دلار فروخته شد، در حالی که برای این اثر نیز قیمت ۱۲۰ تا ۱۸۰ هزار دلار  برآورد شده بود.


اثر حسین زنده رودی

مجسمه «هیچ» از پرویز تناولی در این حراجی به قیمت ۱۵۰ هزار دلار فروخته شد و همچنین سه تابلوی دیگر از این هنرمند ایرانی شامل «پرسپولیس» (۱۳۷ هزار دلار)، «از مجموعه شیرین و فرهاد» (۵۰ هزار دلار) و «تصویر محو» (۶۸ هزار و ۷۵۰ دلار) فروخته شدند.

«پرسپولیس» از پرویز تناولی

سه تابلوی نقاشی از سهراب سپهری در این حراجی به فروش رفت که اثر «بیشه» با ۱۳۷ هزار دلار بالاترین قیمت را از آن خود کرد، همچنین از میان چهار اثر از فرهاد مشیری در این حراجی دوتابلو با قیمت ۱۰۶٫۲۵۰ دلار به فروش رفت و دو تابلوی دیگر ۱۹۹٫۵۰۰ دلار و ۸۱٫۲۵۰ دلار چوب حراج خورد.


«بیشه» از سهراب سپهری

همچنین آثاری از دیگر هنرمندان ایرانی چون فرامرز پیلارام، مسعود ارباب شاهی، کوروش شیشه‌گران، منوچهر یکتایی، ناصر اویسی، صادق تبریزی، محمد احصائی، رضا مافی، ملیحه افنان، رضا درخشانی، نصرالله افجه‌ای و منیر فرمانفرمائیان نیز در حراجی “هنر مدرن و معاصر” کریستی دوبی به فروش رفت.


«۲ فلامینگو» از فرهاد مشیری

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ