پیام های تسلیت برای درگذشت رضا رستمی

6

خبرنگار حوزه سینما درگذشت

سرپرست وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، رئیس کتابخانه ملی و … در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت رضا رستمی، از روزنامه‌نگاران باسابقه حوزه فرهنگ را تسلیت گفتند.

به گزارش ایسنا، به دنبال درگذشت «رضا رستمی»، روزنامه‌نگار که در ساعات اولیه امروز پنجشنبه (۲۹ مهر) به علت عارضه‌ تومور مغزی دار فانی را وداع گفت، شخصیت‌های مختلف با ارسال پیام‌های جداگانه، این ضایعه را به خانواده وی و جامعه رسانه تسلیت گفتند.

***

سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست این وزارتخانه با انتشار پیامی درگذشت این روزنامه‌نگار و منتقد حوزه کتاب و ادبیات را تسلیت گفت.

در این پیام که به سال‌ها فعالیت مرحوم رستمی در عرصه کتاب و رسانه اشاره شده، آمده است: «خبر درگذشت جناب آقای محمدرضا رستمی، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای حوزه فرهنگ موجب تاثر گردید. فقدان ایشان که به گواه همکاران، دوستان و بسیاری از فعالان عرصه نشر، کتاب و رسانه همواره به عنوان فردی شریف و زحمتکش در این عرصه بوده‌اند، برای این حوزه خسارت خواهد بود. درگذشت ایشان را به خانواده داغدار آن عزیز سفر کرده، به ویژه پدر، مادر و همسر گرامی‌شان تسلیت گفته و برای آن مرحوم از درگاه احدیت مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.»

***

سیدرضا صالحی امیری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مشاور رئیس‌جمهور نیز در پیامی درگذشت دبیر سابق فرهنگی خبرآنلاین را تسلیت گفته است. متن پیام تسلیت سیدرضا صالحی امیری بدین شرح است:

«انالله و اناالیه راجعون

درگذشت ناگهانی روزنامه‌نگاری فرهیخته از اهالی فرهنگ که به دانش، حُسن خلق و انصاف شهره بود، موجب ناراحتی و تالم فراوان شد.

ضایعه درگذشت مرحوم «رضا رستمی» را به همسر، دختر و خانواده‌اش و به همه روزنامه‌نگاران و خبرنگاران و اهالی فرهنگ و همکاران وی تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان صبر و برای او رحمت واسعه الهی را در ایامی که هنوز عزادار شهادت اباعبدالله الحسین(ع) هستیم، مسئلت می‌کنم.»

***

همچنین انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر نیز در پیام تسلیتی که در این رابطه منتشر کرده آورده است: «خبر کوتاه اما تکان‌دهنده بود: ستاره‌ای در آسمان اهل قلم و فرهنگ ایران، خاموش شد.  

درگذشت همکار و همراه سالیان دور و نزدیک‌مان، محمدرضا رستمی، برای دوستان و همکارانش در «انجمن منتقدان و نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر»، ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است و داغی دلسوز و فراتر از آن، برای اهل فرهنگ و هنر، خسران و حسرتی عمیق؛ حسرت از دست دادن روزنامه‌نگاری شریف، با اخلاق و اهل هنر که سالیان سال بی‌توقع و بی‌چشم‌داشتی برای روشنابخشی به صحنه فرهنگ و هنر قلم به دست داشت.

انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم وی، این ضایعه ناگوار را به جامعه فرهنگ و هنر کشور تسلیت عرض می‌کند.»

***

حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز در پیامی، درگذشت رضا رستمی را تسلیت گفت. در پیام حسین انتظامی آمده است:

«و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

درگذشت ناگهانی همکار و روزنامه‌نگار با سابقه حوزه فرهنگ، زنده‌یاد «محمدرضا رستمی» را به خانواده گرامی آن مرحوم، همسر محترم و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گویم.

اینحانب افتخار همکاری با ایشان را در سه رسانه جام‌جم، همشهری و خبرآنلاین داشتم که با خاطرات بسیار خوبی از رفتار حرفه‌ای و متعهدانه‌اش همراه است؛ دغدغه‌مندی و نگاه دقیق او به مسایل فرهنگی، مهمترین ویژگی مرحوم رستمی بود که به تصدیق اهالی فرهنگ و رسانه رسیده بود.

از پروردگار مهربان برای ایشان، رحمت واسعه و برای خانواده آن مرحوم، شکیبایی و اجر در تحمل مصیبت مسألت دارم.»

***

فرید فرخنده‌کیش، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان نیز در پیامی، درگذشت مرحوم «رضا رستمی» را به تمامی هنرمندان و فعالان عرصه رسانه‌ای تسلیت گفت.

در متن این پیام تسلیت آمده است: «رضا رستمی، روزنامه‌نگاری مسلط در عرصه فعالیت حرفه‌ای خویش بود و توانست منشاء اثرگذاری‌های پایدار و ارزشمندی در حوزه سینما باشد. فقدان این عزیز از دست‌رفته، در روزهای مصادف با شهادت اباعبدالله (ع) ضایعه دردناکی بر پیکر جامعه اطلاع‌رسانی و خبر خواهد بود.

از طرف انجمن سینمای جوانان ایران و به نمایندگی از کلیه همکاران این مجموعه فقدان مرحوم رضا رستمی را تسلیت گفته و برای خانواده محترم ایشان آرزوی صبر و بردباری دارم.»

این خبر در حال بروز رسانی است…

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ