جشنواره‌ نمایش‌نامه‌نویسی «سخن» فراخوان داد

5

فراخوان جشنواره نمایشنامه نویسی سخن

نخستین جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی با همکاری انجمن ادبیات نمایشی و معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق این فراخوان، اساس و مبنای جشنواره نمایشنامه نویسی بر پایه‌های شناخت‌های آکادمیک است که هدف از برگزاری این جشنواره، رویکرد جهان‌شمول و تاریخی به پدیده‌ها درقالب ساختار و زبانی نو است.

موضوع این جشنواره آزاد است اما برای پیشبرد اهداف اصلی جشنواره، آثار با محوریت‌های ذیل در الویت قرار خواهد گرفت:
۱٫ توجه به زیرساخت‌های اسطوره‌ای و تاریخی
۲ . توجه به مفاهیم(فلسفی، اخلاقی، عرفانی و دینی)
۳٫ توجه به زبان و ادبیات متن
۴٫ توجه به خشونت‌های اجتماعی
جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی سخن در دو بخش برگزار خواهد شد: بخش دانشجویی که بخش اصلی این جشنواره است که به صورت سراسری برگزار می‌شود.

دانشجویان تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حق شرکت در این بخش را دارند. جوایز این بخش؛ جایزه ویژه هیات داوران (تندیس جشنواره- دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون تومان)، دو اثر شایسته از نگاه داوران( دیپلم افتخار و مبلغ یک میلیون تومان) است.
بخش دوم؛ مدرسان(هیئت علمی دانشگاه سراسر کشور و استاد مدعو دانشگاه) و دانش‌آموختگان (فوق لیسانس به بالا) حق شرکت در این بخش را دارند. جایزه ویژه هیئت داوران این بخش (دیپلم افتخار و سه سکه تمام بهار آزادی) است.
داوری متون در دو مرحله آبان و آذر ۱۳۹۵ انجام می‌شود و اختتامیه این برنامه دهه اول دی ماه ۱۳۹۵ است.

متقاضیان شرکت در جشنواره  نمایش‌نامه‌نویسی تا تاریخ  25 ابان ۱۳۹۵ مهلت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، روبه روی پارک دانشجو، ابتدای کوچه بالاور، پلاک ۴، ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر، طبقه چهارم، کد پستی:  1591634311 ،دورنگار: ۰۲۱۶۶۴۹۸۱۹۸ و رایانامه: sokhan1317@gmail.com ارسال کنند.

 علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنند: www. Sokhanmehragin.ir  و یا با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۶۴۷۷۸۵۷، ۰۹۳۹۳۸۴۴۶۶۸ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام 

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ