خون شهدای مدافع حرم آینده انقلاب و اسلام را تضمین می‌کند

4

shirazi-th3.jpg

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: ‌زیربنای تفکر ایجاد شده در امت‌های اسلامی جهان، در انقلاب اسلامی ایران و روحیه شهادت‌پذیری این شهدای مدافع حرم است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام علی شیرازی در یادواره ۱۲ شهید خوزستانی مدافع حرم که (۲۹ مهرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در تبیین تاریخ عاشورا دو نکته مشاهده می‌شود، نخست ارسال نامه‌های دعوت به امام حسین(ع) از سوی عده‌ایی از اهالی کوفه بود با این نیت که می‌گفتند حسین بن علی(ع) به قدرت می‌رسد و دنیای آنها تامین می‌شود. ‌اینها خود را از مسیر مستقیم جدا کرده بودند.

وی ادامه داد: عده‌ایی دیگر از اهالی کوفه برخلاف فکر گروه اول، با هدف این که حسین بن علی(ع) را به عنوان رهبر و مقتدای خود معرفی کنند، به او نامه نوشتند و بر این باور بودند که اگر رهبری، حکم جهاد دهد، ما آماده هستیم که جان خود را فدا کنیم؛ ‌اینها کسانی بودند مانند زهیر و حبیب ابن مظاهر.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه افزود: افرادی مانند زهیر و حبیب ابن مظاهر به تکلیف خود عمل کردند. این افراد گفتند که اگر خداوند اراده کرده بود که در این دنیای ابدی حیات ابدی داشته باشیم ولی در صورت یاری به امام حسین(ع) دنیا تمام می‌شد، ما حاضر بودیم جان بدهیم و او را رها نکنیم.

شیرازی گفت: ‌وقتی امام حسین(ع) در شب عاشورا می‌فرمایند که نور را خاموش کنید و هر کس می‌خواهد از تاریکی شب استفاده کند و برود زیرا فردا همه ما کشته خواهیم شد، ‌مسلم ابن عوسجه در جواب بیانات امام (ع) می‌گوید که‌ به خدا قسم اگر مرا بکشند و دوباره زنده شوم و بدنم را آتش بزنند و خاکستر آن را به باد بدهند و این عمل را ۷۰ مرتبه تکرار کنند تو حسین ابن علی (ع)‌ را رها نخواهم کرد.

وی اظهار کرد: این پیام یاران امام حسین(ع) یعنی ما دست از رهبری و ولایت بر نمی‌داریم؛ این پیام یاران امام به همه نسل‌ها است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه افزود: همین پیام در عصر انقلاب توسط ملت ایران شنیده شد و مورد عمل قرار گرفت. جوانان و پیرمردان، زنان و مردان ایرانی در هشت سال دفاع مقدس نیز این پیام را از مکتب حسین بن علی (ع) گرفتند و عاشورایی عمل کردند.

وی گفت: امروز نیز وقتی ملت ایران که دنباله‌رو حرکت عاشورا است،  شنیدند که حرم اهل بیت(ع) در خطر است؛ وارد عرصه دفاع از حریم ولایت شدند.

شیرازی ادامه داد:‌ این ملت،‌ ملتی ولایت‌مدار است و زیر پرچم ولی‌فقیه زمان در حال دفاع از حریم ولایت است.

وی اظهار کرد: استان خوزستان مانند هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیده است و بیشترین شهدای مدافع حرم را تقدیم دفاع از ولایت کرده است.‌ پیام ملت ایران به دنیا این است که پای ارزش‌ها و اسلام و ولایت و امامت تا پای جان ایستاده است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت:‌ امروزه سخن از حفظ حریم و حرم ائمه دین است؛ این نکته اهمیت ویژه‌ایی برای ملت ایران دارد و دشمن بداند که وقتی ملت ایران فهمید که حرم ائمه اظهار(ع) در عراق و سوریه در خطر است، امت اسلامی و همین شهدای مدافع حرم، سر از پا نشناخته و برای دفاع از حریم ولایت جان دادند.

وی ادامه داد: ‌این همان ولایت‌پذیری است و ملتی که تابع ولایت باشد تا پای جان جهت دفاع از حریم ولایت ایستادگی می‌کند.

شیرازی افزود: روحیه بلند این خانواده شهدای مدافع حرم را می‌بینید که پدر، مادر، همسر و فرزندان این شهدا پس از شهادت این عزایزان اعلام آمادگی جهت اعزام به مقابله با جبهه تکفیری‌ها کرده‌اند.‌ ‌این روحیه، روحیه عاشورایی،‌ زینبی و شهادت‌پذیری است.

وی گفت: در دنیای امروز می‌بینیم که نه تنها ملت ایران بلکه امت‌های اسلامی افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان با همین روحیه در سوریه و عراق مشغول دفاع از حریم ولایت هستند. ‌این روحیه نشات گرفته از فرهنگ عاشورایی است و نشان می‌دهد که ملت‌های اسلامی جهان این درس را فرا گرفته‌اند.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه اظهار کرد: ‌زیربنای تفکر ایجاد شده در امت‌های اسلامی جهان، در انقلاب اسلامی ایران و روحیه شهادت‌پذیری این شهدای مدافع حرم است. ملت ایران این درس را از عاشوراییان گرفته است که امروزه به عنوان الگوی ملت‌های اسلامی و آزادی‌خواه جهان استفاده می‌شود.

وی افزود: ‌پس از ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی که شاهد دشمنی‌ها با انقلاب و نظام هستیم، شاهد این نیز هستیم که ملت ایران ملتی بصیر است و این بصیرت به برکت خون شهدا است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه ادامه داد: ‌قطعا خون شهدای مدافع حرم نیز آینده انقلاب و اسلام را تضمین خواهد کرد.

وی گفت: ملت ایران تابع فرهنگ عاشورایی است و این به این معنا است که نمی‌گذاریم سختی‌های دوران جنگ و اسارت ما را از پای درآورد و این مصداق کلام حضرت زینب است که می‌فرمایند ‌ما رایت الا جمیلا.

شیرازی افزود:‌ جنگ با داعش و صهیونیست سختی‌های فراوان دارد ولی چون برای خدا است، زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) را فراهم خواهد بود.‌ فریاد همه ملت ایران و خانواده شهدای مدافع حرم این است که ما رایت الا جمیلا.

وی گفت:‌ دشمنان ملت ایران بدانند که شهدای مدافع حرم شاگرد مکتب امام حسین(ع) هستند و الگوی تمام جامعه‌های اسلامی به حساب می‌آیند.

به گزارش ایسنا؛ این یادواره به مناسبت اولین سالگرد شهادت شهیدان مدافع حرم فرشاد حسونی‌زاده، حمید مختاربند، جبار دریساوی،‌ جبار عراقی، ‌محمدرضا عسکری‌فرد،‌ محمد ظهیری، ‌امیرعلی هیودی، ‌روزبه هلیساوی، نادر حمید و حمیدرضا فاطمی‌تبار و سومین سالگرد شهادت شهیدان سیدمهدی موسوی و منصور مسلمی سواری که در یک بازه زمانی به شهادت رسیده‌اند، برگزار شد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ