امضا قرارداد عاملیت بانک صادرات با صندوق توسعه صنایع دریایی

7

بانک صادرات

تفاهم‌نامه همکاری بین بانک صادرات ایران و صندوق توسعه صنایع دریایی، همزمان با برگزاری سمینار«اقتصاد مقاومتی، توسعه دریا محور و چالش‌های تامین مالی» در جزیره کیش به امضا رسید.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدرضا عرفانی عضو هیات‌مدیره این بانک در آیین امضای تفاهم‌نامه با صندوق توسعه صنایع دریایی در سخنانی گفت: امروزه بخش عظیمی از حجم اقتصاد کشورها بر پایه دریا است و سهم عمده‌ای از GDP کشورها از صنایع دریایی و صنایع مربوط به آن کسب می‌شود.

وی افزود: کشور ما به دلیل دسترسی به دو دریا در شمال و جنوب از موقعیت ممتازی برخوردار است که این امر می‌تواند فرصت ارزشمندی برای اقتصاد ما باشد.

عضو هیات مدیره بانک با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های بانک صادرات ایران تصریح کرد: این بانک با توجه به اهمیت و نقش حمل و نقل و ارتباطات دریایی در رونق اقتصادی، تجهیز و بروزرسانی ناوگان حمل و نقل و ایفای نقش موثرتر در صنعت دریایی کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

 مهرداد مظفری مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی نیز در سخنانی گفت: این صندوق بر اساس اعتبار ناشی از سرمایه اولیه، درآمدهای حاصل از فعالیت و منابع صندوق توسعه ملی می‌تواند از صنایع دریایی حمایت کند.

وی هدف‌گذاری این صندوق را برای سال ۹۵ تشریح کرد و افزود: تامین ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و جذب ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی را در برنامه داریم.

تفاهم‌نامه همکاری به منظور بهره‌مندی از ظرفیت و توانمندی‌های بانک صادرات ایران با صندوق توسعه صنایع دریایی به امضا رسیده که بر اساس آن بانک یاد شده عاملیت اعطای ۴۵٠ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان دریایی کشور را عهده داراست.

 در سمینار اقتصاد مقاومتی، توسعه دریا محور و چالش‌های تامین مالی که با هدف نقش‌آفرینی و بسترسازی بیشتر در عرصه اقتصاد دریا و توسعه صنایع مربوط به آن برگزار شد.

در این رویداد فراهانی مشاور مدیرعامل و مدیر امور حراست و حفاظت، حسینی کناروئی مدیر امور شعب منطقه ۵، جهانی رییس روابط عمومی، طالبیان رییس اداره کل بازاریابی بانک صادرات ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان مدیریت شعب این بانک در استان هرمزگان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ