تلاش‌هایی برای رونق کتاب‌خوانی

3

عکس کتاب کتابخوانی

عزت‌الله الوندی و جعفرتوزنده‌جانی به عنوان نویسنده و همکار کانون توسعه کتاب‌خوانی و به پیشنهاد مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و مطالعات فرهنگی و کتاب‌خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در شهرری برای فعالان کتاب در زمینه ایجاد باشگاه کتاب و کتاب‌خوانی سخن گفتند.

به گزارش ایسنا این دو فعال فرهنگی که امروز (شنبه، اول آبان) و چهارشنبه گذشته در شهرری حضور داشتند، با برگزاری یک دوره آموزشی چندروزه ویژه معاونان پرورشی، مربیان کانون‌های مساجد و فعالان فرهنگی درصددند نسبت به ایجاد باشگاه‌های کتاب و کتاب‌خوانی در مناطق مختلف این شهرستان وارد عمل شوند.

به گفته عزت‌الله الوندی – دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان -، با به پایان رسیدن این دوره آموزشی هرکدام از متعلمان قادر خواهند بود با ایجاد باشگاه کتاب و کتاب‌خوانی و به عضویت گرفتن ۱۲ تا ۱۵ کودک و نوجوان علاقه‌مند به کتاب، ضمن معرفی بهترین کتاب‌ها، تبادل نظر درباره آن‌ها،‌ نامه‌نگاری با نویسندگان و تهیه فیلم‌های کوتاه برای معرفی کتاب مورد علاقه و … به رونق مقوله کتاب و کتاب‌خوانی کمک کنند.

به گفته‌ او، در حال حاضر قریب به ۲۵ نفر از اعضای این تشکل غیردولتی با کانون توسعه کتاب‌خوانی همکاری داشته و در این پروژه مشارکت جدی داشته‌اند.

بنا به گفته علی‌اصغر سیدآبادی – مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و مطالعات فرهنگی و کتاب‌خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی -، باشگاه‌های کتاب‌خوانی بر محور کتاب‌خوانی فعال شکل گرفته است و در کتاب‌خوانی فعال مطالعه‌کننده بیش از متن داشته‌هایی را کسب می‌کند. باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان گروه‌های کتاب‌خوانی هستند که با حضور دست‌کم ۱۲ کودک یا نوجوان برای مبادله کتاب و خواندن کتاب‌های مبادله‌شده و دیگر کتاب‌ها و زیر نظر یک مربی بزرگسال تشکیل می‌شوند و پس از ثبت در دبیرخانه مرکزی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ