جمع آوری خاطرات کارکنان پست یک ضرورت است

6

پست و جنگ

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم گفت: ضرورت دارد آثار و اسناد به منظور تنظیم دانشنامه و تدوین نقش دستگاه‌های دولتی در دفاع مقدس و همچنین انتقال به مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان، جمع آوری شود.

به گزارش ایسنا، سرهنگ احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم در جلسه‌ای با مدیران اداره پست این استان توضیح داد: افتخاراتی همچون دارا بودن مقام دوم شهادت در کشور و تامین هزینه سه روز جنگ توسط مردم بخشی از افتخارات قم در دوران دفاع مقدس است. نقش آفرینی ایثارگرانه نامه رسانان و تعامل آنان با بخش‌های مرتبط نیروهای مسلح از جمله واحد تعاون لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب(ع)، بخشی از پازل افتخارات این مجموعه در آن دوران است که ضرورت دارد آثار و اسناد آن به منظور تنظیم دانشنامه و تدوین نقش دستگاه های دولتی در دفاع مقدس و همچنین انتقال به مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان، جمع آوری شود.

وی با اشاره به مضامین نامه‌های رزمندگان اسلام توضیح داد: محتوای نامه‌های رزمندگان اسلام، دربرگیرنده مضامین بلند و عارفانه‌ای است که همچون وصایای شهدا از شوق و اشتیاق به جهاد در راه خدا و مبارزه با استکبار، ارادت به اهل بیت(ع)، عشق به امام بزرگوار و ولایت فقیه و توصیه به حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی حکایت دارد و جا دارد نمونه‌هایی از این نامه ‌ا در موزه دفاع مقدس نگهداری شود.

حسینی تاکید کرد: تعظیم شعائر مربوط به انقلاب و دفاع مقدس و اقدامات تحسین برانگیزی همچون انتشار تمبرهای یادبود فتح خرمشهر، شهدای جانباز ۷۰ درصد و شهدای نیروی انتظامی در استان، تداعی کننده استمرار خط ولایی و حماسی مسئولان و کارکنان انقلابی پست است.

در ادامه رحمن بیرانوند مدیرکل پست استان قم طی سخنانی گفت: تمامی نهادها و قشرهای مختلف مردم با تاسی به سیره سیدالشهدا(ع) در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کرده‌اند و پست هم علاوه بر حضور موثر در آن دوران، همواره با امام عزیز و جریان انقلاب نیز همراه بوده است.

وی افزود: کارکنان پست جزو کسانی بودند که علیه رژیم ستمشاهی اعتصاب کردند و از همان ابتدا در خط انقلاب و شهدا بودند و مسیر نورانی خدمت به مردم را هم اکنون نیز با قوت و قدرت ادامه خواهند داد. کارکنان شبکه پستی قم، هم در فرایندهایی همچون نامه رسانی دوسویه به رزمندگان اسلام و خانواده‌ها و ایجاد خرسندی در بین آنان، مشتاقانه همت می‌گماردند و هم اینکه خود نیز در صفوف مقدم جبهه، حضوری فعال داشتند.

بیرانوند در ادامه به گوشه‌ای از خدمات و سرویس‌های مستمر پستی در دوران حماسه و ایثار از جمله ارسال انبوه نامه‌های عادی رزمندگان اسلام به صورت ویژه و در اولین فرصت، اشاره و ادامه داد: نقش آفرینی موثر و بی کم و کاست کارکنان پست در آن دوران، این ضرورت را ایجاب می‌کند که بیش از پیش به حماسه پرافتخار کارکنان خدوم و امین پست پرداخته شود.

بیرانوند با اشاره به اختصاص بخشی از موزه مرکزی پست به دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: نمونه نامه‌های آئروگرام رزمندگان اسلام، کیف‌های توزیع، میزهای تجزیه، اسنادی از دوران دفاع مقدس هستند که در آن موزه نگهداری می‌شوند.

وی با تاکید بر آمادگی پست برای انتشار تمبرهای یادبود با موضوع فرهنگ جهاد و شهادت، اظهار امیدواری کرد: ان شاءالله با زمینه سازی مناسب و فراخوان عمومی جمع آوری خاطرات کارکنان شبکه پستی قم از دوران جبهه و مناطق پشت جبهه، بخشی از خاطرات و اسناد ماندگار آن دوران احیا شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ