حضور موفق در بازارهای بین‌المللی؛ مستلزم آشنایی با اصول و قواعد قراردادها

3

کارگاه آموزشی آشنایی با قواعد و اصول قراردادهای خرید و فروش بین‌المللی

حضور موفق در بازارهای بین‌المللی مستلزم آشنایی دقیق مدیران و کارشناسان مرتبط، با اصول و قواعد قراردادهای بین‌المللی است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، در بازارهای بین‌المللی، فروشنده از یک کشور، کالایی را به خریدار مقیم کشور دیگر می‌فروشد، اجرای قرارداد انتقال کالا یا هر شی‌ از کشوری به کشور دیگر است، چه بسا نظام حقوقی دو کشور خریدار و فروشنده با هم تفاوت داشته باشد و قواعد متقاوتی بر انعقاد قرارداد و آثار آن حاکم شود.از این رو تنظیم قرارداد بین‌المللی خرید و فروش از اهمیت خاصی برخوردار بوده و وقوف به ساز و کارهای حقوقی و بازرگانی حاکم بر آن برای دست‌اندرکاران این امر ضروری است. بر این اساس در این کارگاه به تشریح مبانی و اصول تنظیم قراردادهای خرید و فروش بین‌المللی پرداخته می‌شود.

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با دعوت از رحیم محترم که یکی از استادان حرفه‌ای و با تجربه این حوزه هستند، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی و کاربردی با این مضمون کرده است.

به شرکت‌کنندگان در این کارگاه، گواهینامه رسمی دانشکده مدیریت و مدرک بین‌المللی ANCCP ایتالیا اعطاء می‌شود.

در این کارگاه آموزشی و کاربردی موضوعاتی همچون چارچوب و فرآیند شکل‌گیری قرارداد، پیشگفتار قرارداد، ماده تعاریف، محصول، زمان تحویل، فسخ قرارداد، تبعات فسخ، فورس ماژور، قیمت (انواع قیمت، ارز قیمت، فرمول تعدیل قیمت)، چگونگی پرداخت (ابزار پرداخت، اقساط پرداخت، جریمه دیرکرد پرداخت)، قانون حاکم، حل و فصل اختلاف، زبان‌ها و اطلاعیه‌ها، اصلاحیه و الحاقیه‌ها، غرامت، جریمه، سرجمع مسئولیت، ماده متفرقه و تکمیل نمونه قرارداد فروش اتاق بازرگانی بین‌المللی بررسی می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی و ثبت‌نام در این کارگاه، می‌توانند به پایگاه اینترنتی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران،  بخش مرکز آموزش‌های کاربردی یا این آدرس اینترنتی  مراجعه کنند.

شماره تلفن‌های دبیرخانه ۶۶۵۱۰۹۲۲ و ۶۶۵۲۱۵۳۷   و آدرس تلگرام نیز در اختیار علاقه‌مندان است.

کارگاه آموزشی و کاربردی آشنایی با اصول و قواعد قراردادهای خرید و فروش بین‌المللی روز چهارشنبه ۵ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ