حمله‌ای‌ سایبری برخی سرویس‌های اینترنتی را مختل کرد

16
چند شرکت مهم اینترنتی، صبح جمعه با اختلال چند ساعته مواجه شدند که گفته می‌شود کار هکرها بوده است. این اختلال عمدتا در بخش East Coast آمریکا روی داد.
شبکه‌های اجتماعی توییتر، اسپاتیفای، سایت ردیت و سایت‌های خبری vOX از جمله شرکت‌هایی بودند که مورد حمله هکرها قرار گرفتند. خدمات ابری آمازون، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اینترنتی نیز با مشکل مواجه شد. هنوز کسی مسئولیت این حمله سایبری را نپذیرفته است.
این حمله، تازه‌ترین حملات DDOS (هجوم به پایگاه اینترنتی) است که باعث اختلال در سایت‌های اینترنتی می‌شود. سازمان امنیتی Homeland در آمریکا روز ۱۴ اکتبر هشدار داده بود که هکرها تعدادی از روترها، پرینترها و تلویزیون‌های هوشمند اینترنتی را به نوعی ویروس آلوده کرده‌اند تا بات‌هایی برای از کار انداختن وب‌سایت‌ها بسازند.
این اختلال در ساعت ۹ و سی دقیقه صبح برطرف شد.

حمله‌ای سایبری به یک کمپانی آمریکایی باعث اختلال در برخی از پرطرفدارترین سرویس‌های اینترنتی نظیر آمازون، توییتر، پی‌پل، نت‌فلکیس، اسپاتیفای و ساوند کلاود شده است. داین، شرکت فناوری‌های زیرساخت اینترنت می‌گوید صبح و عصر امروز مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

بنا به گزارش‌ها به دلیل این اختلالات دسترسی میلیون‌ها نفر در شرق آمریکا به برخی سایت‌ها محدود شده است. گفته می‌شود که سایت‌های رسانه‌هایی چون سی‌ان‌ان و گاردین هم برای برخی کاربران از دسترسی خارج شده است.

در برخی نقاط دیگر جهان نیز اختلالاتی گزارش شده است.

بنا به اعلام داین شبکه دامنه نام این شرکت مورد حمله توزیع‌شده محروم‌سازی از سرویس (یا DDoS) قرار گرفته و در حال مقابله با آن است. در این روش حمله‌کنندگان با تعداد زیادی کامپیوتر و شبکه‌هایی که در اختیار دارند یک سرور را هدف می‌گیرند و با ارسال درخواست‌های جعلی انبوه برای بازدید، آن سرورها را از کار می‌اندازند.

یکی از مدیران داین حمله امروز را “حمله دی‌داس جهانی” خوانده است.

هنوز مشخص نیست که چه فرد یا گروهی عامل این حمله است. مقام‌های آمریکایی تحقیق روی حمله امروز را آغاز کرده‌اند.

حمله امروز چند هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در حالی انجام شده که نگرانی‌ها درباره تهدیدهای سایبری در این کشور بالا گرفته است. در هفته‌های اخیر ایمیل‌هایی مربوط به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون هک شده و در اختیار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس قرار گرفته است.

حدود یک ماه پیش یک کارشناس پرسابقه امنیت اینترنت هشدار داد که هکرهایی که هویتشان مشخص نیست در تلاش برای مختل کردن اینترنت هستند. بروش اشنایر، متخصص مسایل امنیتی، گفته بود در یک سال گذشته حملاتی “کاملا دقیق” علیه شرکت‌های اصلی که زیرساخت‌های اینترنت را فراهم می‌‎کنند صورت گرفته است.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ