صنعت سریال‌سازی ترکیه یک میلیارد دلاری می‌شود

4

سریال‌های ترکیه‌ای

صنعت سریال‌سازی ترکیه امیدوار است میزان درآمد فروش خود را تا سال ۲۰۲۳ میلادی به یک میلیارد دلار در سال برساند.

به گزارش ایسنا به نقل از حریت، مقامات ترکیه‌ای اعلام کردند، امیدوارند درآمد حاصل از فروش سریال‌های ساخت این کشور با اضافه کردن مشتریان خارجی از مناطق جدید چون جنوب و شرق آسیا به یک میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۳ برسد.

«احسان سویلو»، عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی استانبول در این باره گفت: “صنعت سریال‌سازی در ترکیه  در طول تنها یک دهه صادرات خود را از صفر به ۳۵۰ میلیون دلار افزایش داده است و برای این صنعت افزایش صادرات به یک میلیارد دلار کار دشواری نخواهد بود. ترکیه به راحتی و با حمایت حقوقی و مالی به این هدف خواهد رسید.”

وی در ادامه عنوان کرد، این بخش در صورت رفع کاغدبازی‌ها به‌ویژه در مراحل گوناگون تولید رشد خواهد کرد، همچنین شهرداری‌ها نیز باید میزان اجاره‌های دریافتی خود را برای صدور مجوز فیلمبرداری کاهش دهند. 

«مهمت اوزدن» یکی دیگر از اعضای اتاق بازرگانی استانبول نیز اظهار کرد، هدف ما راهیابی به بازارهای شرق و جنوب آسیا در دوره آتی است و با این هدف در نشست تلویزیون‌های آسیایی که در ماه سپتامبر در سنگاپور برگزار می‌شود، شرکت می‌کنیم.

محبوبیت سریال‌های ترکیه‌ای در یک دهه اخیر بویژه در کشورهای خاورمیانه و جنوب اروپا به اوج خود رسیده است و در حال حاضر این محصولات به بیش از ۱۰۰ کشور جهان ارسال می‌شود. این سریال‌ها هم‌اکنون در منطقه بالکان، اروپا، خاورمیانه، آمریکای لاتین و خود ترکیه بسیار محبوب هستند.

به عنوان نمونه سریال «حریم سلطان» که به زندگی سلطان سلیمان شاه عثمانی در قرن ۱۶ می‌پردازد، در حال حاضر در ۴۳ کشور جهان در حال پخش است و ۲۰۰ میلیون نفر بیننده دارد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ