باید از واحدهای تولیدی حمایت کنیم

6

بانک مهر اقتصاد

دومین نشست هم‌اندیشی روسای دوایر و شعب بانک مهر اقتصاد استان لرستان با حضور معاون اعتبارات و بین‌الملل برگزار شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، ایرج نیک اختر معاون اعتبارات و بین‌الملل بانک مهر اقتصاد با تاکید بر تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و ضمن تجلیل از همکاران استان برای کسب رتبه‌های برتر در حوزه‌های بهره‌وری، تراکنش‌های خودپرداز، سودآوری و درجه‌بندی سال جاری، تقدیر و تشکر مدیرعامل بانک را به کارکنان استان لرستان ابلاغ کرد.

وی ضمن اشاره به نقش بانک‌ها در توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: باید با در نظر گرفتن سیاست‌های کلان کشور مبنی بر خروج از رکود اقتصادی تلاش کنیم تا با حمایت از واحدهای تولیدی، در رونق تولید داخلی و ایجاد اشتغال نقش‌آفرین باشیم.

نیک اختر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بروز رسانی اطلاعات شغلی در تمامی سطوح کارکنان، اظهارداشت: همه همکاران باید با مطالعه آخرین دستورالعمل‌ها، عقود، قراردادهای تسهیلاتی و خدمات جدید بانکداری ضمن افزایش اطلاعات خود، پاسخگوی تقاضای مشتریان باشند.

معاون اعتبارات بانک مهر اقتصاد گفت: در حال حاضر در کشور ما ۱۳ نوع عقد تسهیلاتی وجود دارد لذا باید تمامی کارکنان ضمن تسلط بر این عقود از تمامی آن‌ها در جای مناسب خود استفاده کنند، تا از این رهگذر مانع از پرداخت تسهیلات ربوی شوند.

نیک اختر با تاکید بر رعایت بهداشت اعتباری، بررسی تمکن مالی فرد متقاضی تسهیلات، پرداخت به موقع تسهیلات و نظارت بر مصرف آن در محل مناسب با نوع عقد، تصریح کرد: افزایش مطالبات غیرجاری، پیامدهای بسیار نامطلوبی برای بانک دارد و چنانچه به شکل صحیح، هوشمندانه و منطقی مدیریت نشود آثار  جبران‌ناپذیر و هزینه‌های گزافی بر بانک تحمیل می‌کند.

وی افزود: شناسایی ریسک‌های احتمالی، استعلام متقاضی تسهیلات از شبکه بانکی در خصوص وجود یا عدم وجود چک برگشتی و بدهی معوق و بررسی وضعیت مالی و اعتباری مشتری از شاخص‌های بسیار مهم در بررسی اعتبارسنجی صحیح مشتری قبل از پرداخت و کارسازی تسهیلات است که باید توسط روسای شعب و مسئولین اعتبارات با دقت انجام شود.

در ادامه، حمید رضا محسنی رییس اداره امور شعب استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد استان، اظهار داشت: بانک مهر اقتصاد توانسته است سهم قابل توجهی از بازار پولی و مالی استان را به خود اختصاص دهد و در زمینه جذب منابع، پرداخت تسهیلات و در نهایت سودآوری عملکرد مناسبی داشته باشد.

محسنی افزود: با همدلی کارکنان استان و حمایت مدیران ارشد حوزه مرکزی در تلاشیم تا با برنامه‌ریزی منسجم و کارِ گروهی ضمن کاهش معوقات هم جهت با سیاست‌های راهبردی بانک گام برداریم و به اهداف تعیین شده دست یابیم.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ