برای برقراری و تداوم انقلاب باید خون و جان داد

4

نوری همدانی

«اگر انقلاب و نظام تا کنون ادامه و تدوام پیدا کرده، به خاطر این است که در رأس آن ولی فقیه حضور دارد و جامعه را رهبری می‌کنند.»

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز (دوم آبان ماه) در دیدار نیروهای وزارت دفاع اظهار کرد: حفظ عزت اسلام و مسلمانان از جمله موضوعاتی است که در اسلام بر آن تاکید شده است و حفظ عزت نیازمند به اصولی است.

این مرجع تقلید افزود: اولین اصل در پایداری عزت، داشتن ایمان است. اگر کسی ایمان نداشته باشد ضعیف خواهد بود و نمی‌تواند بر مشکلات غلبه کند. 

وی با بیان اینکه اصل دوم حفظ اتحاد است، بیان کرد: جامعه‌ای که در آن وحدت نباشد، نمی‌تواند از آسیب‌های کشورهای قدرتمند در امان بماند.

وی افزود: وحدت باعث می‌شود ملت‌ها در برابر کشورهای قدرتمند قوی باشند و بهتر بتوانند برنامه‌های خود را برای پیشرفت نظام و کشور به اجرا در بیاورند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: اصل سوم، داشتن نظام ولایی است، اگر انقلاب و نظام تاکنون ادامه و تداوم پیدا کرده، چون در راس آن ولی فقیه حضور دارد و جامعه را رهبری می‌کنند.

 وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های مهم جامعه اسلامی در شرایط کنونی عمل به دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است، بیان کرد: اجرای این فریضه باعث برکات زیادی می‌شود و از جمله، عمل به سایر احکام و از بین رفتن فساد در ابعاد مختلف اخلاقی و فرهنگی است.

این مرجع تقلید با تاکید بر این که یاد و آثار شهدا باید گرامی داشته شود و نباید از شهدا غافل بود، افزود: یاد و خاطره شهدا و ایثارگران مسئله مهمی است و نباید از کنار آن به سادگی گذشت.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: عدم برخورد و موضع انفعالی در مقابل دشمن موجب از بین رفتن عزت می‌شود. باید در مقابل دشمن با قدرت برخورد کرد و نرمش نشان نداد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه برخورد و موضع‌گیری‌هایی که از سوی دشمن در یمن در حال انجام است برای اینکه نمی‌خواهد انقلابی دیگر در منطقه شکل بگیرد، افزود: باید برای برقرار شدن، برپایی و تداوم انقلاب خون و جان داد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ