تاکید “سلطانی‌فر”بر پیگیری برای ثبت ‎جهانی راهپیمایی اربعین

8

اربعین حسینی در کربلا - عراق

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ثبت جهانی راهپیمایی اربعین حسینی به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، «مسعود سلطانی‌فر» در جلسه ای که به‌ منظور بررسی اقدامات صورت گرفته توسط ادارات کل استان‌های ایلام و خوزستان درباره برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی برگزار شد، گفت: پس از ثبت ملی مراسم اربعین حسینی، ثبت جهانی این مراسم معنوی بطور جدی در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: ثبت جهانی مراسم معنوی راهپیمایی اربعین حسینی کار بزرگی است که باید پیگیری و به سرانجام برسد.

سلطانی‌فر افزود: علاوه بر ادارات کل میراث فرهنگی دو استان ایلام و خوزستان، سایر استان‌ها نیز باید در برگزاری این مراسم معنوی و مذهبی مشارکت و حضور جدی داشته باشند.

وی اظهار کرد: نیروهای خدوم یگان حفاظت، بسیج سازمان، بخش تشکل‌ها و سایر بخش‌های سازمان در استان‌ها و ستاد باید در این حرکت عظیم وظایف و مسئولیت‌های خود را به‌درستی ایفا کنند.

سلطانی‌فر همچنین در این نشست با تخصیص اعتبار ویژه به دو استان ایلام و خوزستان به‌منظور ارائه خدمات بهتر به شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین حسینی، تأکید کرد: هماهنگی و تعامل بین دستگاه‌هایی که در این مراسم عظیم نقش دارند بسیار مهم و حائز اهمیت است.

همچنین در این جلسه عبدالمالک شنبه‌زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام و خسرونشان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خوزستان اقدامات و برنامه‌های خود را برای مشارکت در برگزاری هرچه‌ بهتر مراسم اربعین حسینی ارائه دادند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ