تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و بنیاد حفظ آثار چهارمحال و بختیاری برای حفظ آثار شهدا امضا شد

3

تفاهم‌نامه‌

تفاهمنامه همکاری بین بنیاد شهید و امورایثارگران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برای حفظ و جلوگیری از نابودی و تحریف آثار شهدا ، امضا شد.

به گزارش ایسنا، مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به منظور حفاظت و بهره‌برداری از آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ثبت حماسه‌های جاودانه امت اسلامی و آثار آن در شئون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و جلوگیری از نابودی و تحریف و یا به فراموشی سپرده شدن میراث گرانبهای خون پاک ایثارگران اسلام و دستاوردهای دفاع مقدس و با هدف مشارکت بهینه کلیه دستگاه‌ها در این امر مقدس، تفاهنامه‌ای را منعقد کردند.

فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان چهارمحال و بختیاری ، اظهار کرد: بنیاد شهید و امورایثارگران تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار سند از آثار شهدا جمع‌آوری کرده است که در مرکز اسناد کشور نگهداری می‌شوند.

نجفی اظهار کرد:۴۰۰۰ ساعت مصاحبه با خانواده‌های شهدا و ایثارگران ضبط شده است. حفظ و انتقال آثار و ارزش‌های شهدا به نسل‌های آینده یکی از بزرگ‌ترین وظایف بنیاد شهید است اما دیگر دستگاه‌های نیز باید همت مضاعفی برای انتقال این فرهنگ غنی به نسل جدید داشته باشند.

همکاری و تعامل در خصوص تقویت کمی و کیفی اسناد شهدا، مستند سازی نقش بنیاد شهید و امورایثارگران در دفاع مقدس، تبادل لیست و محتوای مصاحبه‌های انجام شده از والدین شهدا، مشارکت موثر در تدوین، چاپ و توزیع کتاب‌ها و نشریات مربوط دفاع مقدس، مشارکت موثر در چیدمان هنری و تامین محتوای مرکز فرهنگی دفاع مقدس، مشارکت در تهیه ومشارکت در اجرای طرح های تبلیغات محیطی و هنرهای تجسمی با موضوع دفاع مقدس، از مفاد این تفاهمنامه به شمار می‌رود.

در پایان این نشست مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران چهارمحال و بختیاری کتاب نفیس فرهنگ اعلام شهدای استان را به مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اهداء کرد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ