جهاد اصلیِ جامعه قرآنی، تبلیغ معارف سیاسی اجتماعی قرآن است

4

محمدی، رئیس سازمان اوقاف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید بر اینکه جامعه قرآنی، مُبلغین گفتمان انقلاب در جامعه باشند، گفت: اگر بخواهیم این گفتمان همگانی شود، باید آیاتی که بر اساس آن انقلاب بوجود آمده را تبلیغ کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در مراسم اختتامیه سی ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش برادران که در سالن جام جم زیباکنار برگزار شد، با بیان اینکه خدا را شاکریم که در عصر حاکمیت دین و قرآن توفیق داد در محضر قرآن باشیم، افزود: به برکت وجود با عظمت مقام معظم رهبری؛ توفیق یافتیم در خدمت قرآن باشیم و آوای ملکوتی قرآن در سراسر ایران و گیلان طنین‌انداز شود.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف گفت: مقام معظم رهبری در پایان مسابقات بین‌المللی و روز اول ماه رمضان در جمع جامعه قرآنی مطالباتی را از جامعه قرآنی مطرح کردند. انتظار این است که دوستان ان‌شاءالله در برنامه‌های بعدی توجه داشته باشند.

محمدی ادامه داد: اساتید، داوران و متسابقان از خود بپرسیم تاکنون چه کرده‌ایم، در همین راستا مقام معظم رهبری چهار خواسته از جامعه قرآنی داشتند که منبع اصلی اقتدار ملت ایران ایمان به خدا و کفر به طاغوت، دوم جهاد تبیینی و تبلیغی و سوم امیدواری و امید دادن به مردم و آخر هم تشکیل جلسه خاص قرآن مانند جلسه برای اهل بیت است.

او بیان کرد: بنابر آیات شریفه قرآن، طاغوت زمان، طاغوت اکبر آمریکاست؛ لذا تمسک جستن به قرآن سبب تقویت اقتدار این اسلام می‌شود. قوت فقط به سلاح و پول نیست، بلکه مبنای اصلی قدرت ایمان به خدا و پایداری است و ترویج و تبلیغ این امر به عهده جامعه قرآنی است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری جهاد تبیینی و تبلیغی را از ما خواستند و فرمودند در شناخت دشمن، اکنون به سلاح و شمشیر نیاز نیست، بلکه جهاد اصلی به تبلیغ معارف قرآنی است.

محمدی با تاکید بر اینکه جامعه قرآنی مبلغین گفتمان انقلاب در جامعه باشند، تصریح کرد: گفتمان انقلاب را در جامعه مطرح کنیم؛ اگر بخواهیم این گفتمان همگانی شود، باید آیاتی که بر اساس آن انقلاب بوجود آمده را تبلیغ کنیم. آیات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی را بیان کنیم که بُعد رفتار و مدیرتی آن به عهده من و شماست.

وی اضافه کرد: از فضای تحریم، از قدرت پوشالی دشمن نترسید، زیرا پیروزی از آن مسلمین است؛ کسانی که با قرآن زندگی می‌کنند، پیروز میدان هستند و این وعده خداوند است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ