رئیس جمهوری گفت: پیروزی برجام نتیجه تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مقاومت ۱۰ تا ۱۲ ساله ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه و سیاست نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در سی و دومین سفر استانی خود به استان مرکزی در ورزشگاه شهدای پنجم مرداد اراک با بیان اینکه باید از فضای بعد از برجام همه استفاده کنند، اظهار کرد: سفرهای خارجی بعد از برجام برای رونق اقتصادی کشور است، برای آن است که در آسیا، اروپا، آمریکای لاتین و سراسر جهان بتوان رونق تجاری، سرمایه گذاری خارجی در ایران ایجاد شود.

رئیس جمهوری ادامه داد: چرا باید کشورهای هم سن ایران در منطقه صادراتشان در سال بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار باشد و صادرات کشور ۵۰ میلیارد دلار باشد؟

حجت الاسلام و المسلمین روحانی عنوان کرد: ایران با عظمت، ملت با استعداد و ایران امن، همه سرمایه است، آیا ما باید برای گندم، ذرت، برنج و شکر به دیگران نیازمند باشیم؟ ایا نباید از فناوری های نوین در بخش صنعتی و کشاورزی استفاده کرد.

وی عنوان کرد: در بخش صنعت و معدن بعد از برجام یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون سرمایه خارجی وارد کشور شده است، قراردادها منعقد شده، طرح های اقتصادی نسبت به زمان مشابه ۲ برابر شده است.

رئیس جمهوری اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید از زمان شروع فعالیت تاکنون، سه میلیارد و ۸۹۰ میلیون دلار سرمایه گذاری برای ۱۳۳ طرح در کشور جذب شده که از این تعداد ۵۸ طرح تکمیل و بهره برداری شده است و ۷۵ طرح در حال تکمیل برای بهره برداری است.

مردم نگذارند عده ای گفتمان یاس و فروپاشی را ترویج کنند 

رئیس جمهوری گفت: امروز ادبیات ما باید ادبیات انسجام، اتحاد و وحدت ملی باشد و مردم نباید اجازه دهند عده ای گفتمان یاس و گفتمان فروپاشی مدیریت این ملت بزرگ را ترویج کنند.

به گزارش ایرنا، روحانی اظهار داشت: آن هایی که فکر می کنند با حرف های نادرستشان می توانند ملت بزرگ ایران را مایوس کنند در خطا و اشتباه بسر می برند.

وی بیان کرد: مردم بزرگ ایران؛ آدم دروغگو انقلابی نیست، آدم فحاش انقلابی نیست، آن ها که از یاس سخن می گویند با انقلاب اسلامی ایران رابطه ای ندارند.

وی ادامه داد:هر چه پیشرفت کرده ایم در سایه حمایت شما مردم بوده است، برجام بی تردید برای مردم بوده است، خودکفایی گندم بی تردید برای شما مردم بوده است و رونق اقتصادی که شاهد آن تا پایان امسال هستیم بی تردید برای شما مردم است.

رئیس جمهوری ابراز کرد: همه زندگی ما عشق به ملت ایران، عشق به انقلاب اسلامی، عشق به امام راحل و عشق به رهبرمان است.

وی تاکید کرد: آن هایی که فکر می کنند در این مملکت ۲ مسیر و دو راه وجود دارد در خطا و اشتباه هستند، یک خط ، یک رهبر و یک دولت در این کشور بیشتر نیست.

وی ادامه داد: برای عزت و عظمت کشورمان، برای سلامتی رهبرمان، برای وحدت امت، برای رونق ایران بزرگمان، برای سربلندی ایران عزیزمان همواره دست ما بسوی آسمان است و بی تردید دعای مردم را خداوند مستجاب می کند.

وی افزود: امروز در سراسر دنیا مسابقه برای ارتباط تجاری با ایران را شاهدیم و آینده ما روشن است، مسیر ما روشن است و نباید اجازه دهیم عده ای در این کشور اخلاق ضد حسینی و عاشورایی را ترویج کرده و باید تلاش کنیم در این کشور اخلاق محمدی استقرار پیدا کند.

رئیس جمهوری افزود: این همه تلاش را ملت بزرگ ایران انجام داد تا فضا برای حرکت ما انجام شود و دیروز اگر می خواستیم راه برویم یا بدویم در مسیر مسابقات جهانی زنجیر تحریمی که روی پاهای اقتصاد ایران بود مانع بود و امروز دیگر این زنجیر نیست ما باید حرکت کنیم.

وی ادامه داد: مانع اصلی برداشته شده است، روابط بانکی ما با دنیا برقرار شده است و روز به روز هم این روابط گسترده تر خواهد شد.

وی اظهار کرد: یک غاصبی باغ ما را غصب کرده بود، ما این غاصب را بیرون کردیم، درب باغ به روی مردم باز شده است یک عده کودک به جلوی درب باغ آمده اند که سیب و گلابی کجاست؟ می خواهیم میل کنیم، جوان و نوجوان عزیز، باغ را از دست غاصب به در آوردیم و نهال لازم به دست ملت بزرگ کاشته ایم و این باغ آماده باروری است اما صبر برای باروری این نهال تازه غرس شده لازم نیست؟

آغاز فعالیت ۱۲ هزار و ۵۲۵ واحد تولیدی با حدود ۹ هزار میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان تسهیلات از بانک ها 

 رئیس جمهوری گفت: با معضل بیکاری نسل جوان بویژه تحصیل کردگان مواجه هستیم و جوانان عزیز و ملت ایران بدانند برای اشتغال پایدار نسل جوانمان راهی جز ایجاد رونق اقتصادی نداریم.

رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه سخنان خود در جمع پرشور مردم اراک معضل اصلی جامعه امروز را نبود رونق اقتصادی بیان کرد و افزود: سال ۹۵ سال رونق اقتصادی است و از آغاز سال جاری وعده من به مردم این بوده است که برنامه دولت تلاش برای دستیابی به رشد اقتصادی ۵ درصدی است.

وی افزود: از آغاز سال به مردم قول داده ام که امسال حداقل هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط را از طریق تسهیلات بانکی فعال خواهیم کرد و باید آمار خوشحال کننده ای را عرضه دارم که تا تاریخ ۲۷ مهرماه گذشته، ۱۲ هزار و ۵۲۵ واحد تولیدی با حدود ۹ هزار میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان تسهیلات از بانک ها توانسته اند حرکت خود را آغاز کنند و این به معنای یک حرکت بزرگ اقتصادی در کشور است.

روحانی ادامه داد: این رقم تا پایان سال اضافه خواهد شد، همه باید در کنار هم عظمت ایران عزیزمان را بیش از گذشته بیافرینیم و تلاش ما برای باز کردن زنجیر تحریم از دست و پای اقتصاد کشور و ایجاد شرایط برای رونق اقتصادی بود.

وی اظهار داشت: برجام به معنای احقاق حقوق ملت ایران بود، برجام برای صادر کردن آب سنگین اراک بود، برجام برای صادر کردن «یو اف ۶» نطنز به کشورهای صنعتی جهان بود، برجام برای آن بود که در دنیای امروز بتوانیم آزادانه نفت و گاز و پتروشیمی و میعانات گازی را به جهان صادر کنیم.

وی گفت: آیا کسی در ایران سربلند هست که از احقاق حقوق ملت ایران خوشحال نباشد؟ آیا امروز در سراسر کشور کسی هست که از آزادی تجارت با دنیا خوشحال نباشد؟ آیا در ایران ما کسی هست که از باز شدن راه برای صادرات کشاورزی و صنعت ما خوشحال نباشد؟

رئیس دولت تدبیر و امید ابراز داشت: آیا امروز در کشور ما کسی هست که از لغو ۶ قطعنامه ظالمانه علیه ملت ایران خوشحال نباشد؟ برجام پیروزی ملت ایران است، برجام پیروزی سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران است، برجام پیروزی تدبیر رهبر معظم انقلاب است، برجام پیروزی مقاومت ۱۰ – ۱۲ ساله ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه است.

وی با تاکید بر این که امروز باید از فضای بعد از برجام استفاده کنیم گفت: تمام سفرهای خارجی که بعد از برجام انجام می گیرد برای رونق اقتصادی کشور است، برای آن هستیم که در آسیا، اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا و سراسر جهان بتوانیم رونق تجاری و سرمایه گذاری خارجی در ایران و آوردن فناوری های نوین را آماده کنیم.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ