رونمایی از سند توسعه راهبردی تحول فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف/ اسامی نفرات برتر مسابقات قرآنی

2

محمدی

همزمان با اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم، از سند توسعه راهبردی تحول فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیزیه رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از آیین اختتامیه سی‌ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن از سند توسعه راهبردی تحول فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و مصطفی زمانیان، مجری سند راهبری تحول و سایر مسئولان رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم نیز حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: خوشحالم که وعده‌ای که از سال‌های قبل داده بودیم، طی این مسابقات محقق شد و از آن رونمایی شد.

وی ادامه داد: حقیقت این است که در پنج سال اخیر تحول بزرگی در زمینه فعالیت‌های قرآنی در سازمان اوقاف انجام ‌شد که یکی از این تحولات طرح ملی حفظ قرآن کریم بوده است، به گونه‌ای که بیش از دو هزار مقام و بقاع متبرکه به نفع قرآن از ظرفیت‌هایش استفاده شده است.

محمدی تصریح کرد: در مجموعه دستگاه‌های دولتی و عمومی کشور، سازمان اوقاف به عنوان پرچم‌دار اصلی فعالیت‌های قرآنی در تمام پایش‌ها بوده است، به طوری که در دو دوره پایش، سازمان اوقاف، رتبه برتر را در همه عرصه‌ها بدست آورده است.

وی بیان کرد: سند راهبری، فعالیت‌هایی است که در این سازمان شکل می‌گیرد که الگویی برای دیگر دستگاه‌ها است و امید است که ذیل این سند، راه آینده این سازمان مشخص شده باشد. همچنین نسبت این سند را با سایر سندها از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی بررسی خواهیم کرد؛ به گونه‌ای که در زمینه سند توسعه پژوهش و آموزش و تبلیغ و ترویج قرآنی، قدم‌های اساسی برای سازمان یافتن نظام‌مند کل فعالیت‌های قرآنی مد نظر قرار گرفته می‌شود.

سپس مصطفی زمانیان، مجری سند راهبری تحول عنوان کرد: بر خودم لازم می‌دانم که از همه بزرگوارانی که ما را در تدوین این سند حمایت کردند تشکر کنم که این یکی از اسناد راهبردی در فعالیت‌های قرآنی در مجموعه سازمان اوقاف است که تدوین شد و امروز از آن رونمایی شد.

وی ادامه داد: این فعالیت در مجموع هشت ماه تعدادی از همکارن بود که براساس تجربیات کشورهای مختلف در حوزه فعالیت‌های قرآنی، تحلیل دیدارها و بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تدوین شد.

زمانیان بیان کرد: در مجموعه بخش‌های مختلف سند، رابطه این سند با اسناد بالادستی منشور توسعه و سایر برنامه‌های قرآنی کشور مورد بررسی قرار گرفت و نظر و دیدگاه مجموعه قرآنی کشور مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت این سند تدوین شد و امیدواریم این سند راهبری برای فعالیت‌های قرآنی سازمان موثر باشد.

برترین قاریان و حافظان کشور در سال ۹۵ نیز در مراسم اختتامیه معرفی شدند همچنین تجلیل از ۷۶ برگزیده دررشته‌های قرآنی از دیگر مراسم اختتامیه بود که اسامی آنها را در لینک زیر می‌توانید ببنید:

http://www.oghaf.ir/news/view-255184.aspx

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ