قارچ گران‌قیمتی که عاشق آتش است+تصاویر

7

قارچ‌های مورل از نظر غذایی بسیار باارزش‌اند و مورد علاقه سرآشپزها و محققان صنایع غذایی قرار دارند، اما فکر می‌کنید بهترین مکان برای جمع کردن این قارچ‌ها کجاست؟

 به گزارش ایسنا، مطالعه جدیدی که در مجله “اکولوژی و مدیریت جنگل”(Forest Ecology and Management) به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که این قارچ‌ها بلافاصله بعد از آتش‌سوزی در مناطق جنگلی رشد می‌کنند.

 

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که آتش رشد قارچ‌های مورل را تحریک می‌کند. این اولین‌بار است که این مسئله توسط دانشمندان بررسی شده است.

 

  اخباررعلمی ,خبرهای   علمی ,قارچ‌های مورل

منطقه نوادا عمدتا به دلیل شرایط علفزار و خشکی‌های منظم مستعد آتش‌سوزی است. در طول چند سال اخیر آتش‌سوزی در دامنه‌های کوهستانی این منطقه افزایش رو به رشدی داشته است که خبر بدی برای دوستداران اقلیم زمین و برای ساکنان مناطق کوهستانی محسوب می‌شود، اما وقتی نوبت به جمع‌آوری قارچ می‌رسد داستان شکل دیگری به خود می‌گیرد.

 

این گروه تحقیقاتی به انجام یک پروژه نقشه‌برداری چهار ساله در ناحیه‌ای که در سال ۲۰۱۳ تحت تاثیر آتش‌سوزی قرار گرفته بود و ۴۰۰ مایل مربع از زمین‌های آن سوخته و درختان و شمار زیادی از حیات‌وحش پارک ملی یوسمتی را به نابودی کشانده بود، پرداخته و دریافتند که قارچ‌های مورل در نواحی کاملا سوخته در دسته‌های فراوان یافت می‌شوند. در این عرصه‌ها احتمال زیادی وجود داشت که بتوان قارچ‌هایی را پیدا کرد که در کنار هم رشد کرده‌اند.

 

آن‌ها به طور کلی ۵۹۵ قارچ را در پلات‌های ۳۳ فوت مربعی پیدا کردند و با توجه به اینکه هر پوند قارچ خشک ۷۵ دلار ارزش دارد، برداشت قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

 

این مسئله که چرا این قارچ‌های باارزش بعد از هر آتش‌سوزی به این شکل گسترش پیدا می‌کنند هنوز در حال بحث و بررسی است. تئوری‌های متعددی در این زمینه وجود دارد، اما دانشمندان هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و به طور دقیق نمی‌دانند که چرا قارچ‌های مورل عاشق آتش و محیط‌های جنگلی سوخته‌اند.

  

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ