ناب‌ترین رفاقت جهان روی سکوهای سیمانی

2

حالا دیگر همه می‌شناسندش. عادل، پسر قائم‌شهری که دوشنبه‌ پیش تبدیل به قهرمان ملی شد. وقتی برنامه نود تصاویری را نشان می‌داد که بعد از هر گل نساجی قائم‌شهر، رفیق روشن‌دل‌اش را در استادیوم در آغوش می‌کشید. روایتی عاشقانه از فوتبال و زندگی. ماجرای دو هوادار پرشور شمالی که هر هفته، وقت بازی تیم محبوب‌شان که می‌شود دنیا برای‌شان قرمزرنگ است.

به گزارش ایسنا، هفته‌نامه تماشاگران امروز در ادامه نوشت: «محمد مسافری، جوان نابینای قائم‌شهری که دلباخته نساجی، تیم محبوب شهر است و عادل دوست و همدم‌اش که هر هفته او را برای تماشای مسابقه تیم همراهی می‌کند. عادل که به قول نریشن‌خوان آیتم نود، بهترین گزارشگر برای یک مخاطب در دنیاست. دوشنبه شب روایت دلدادگی عادل و محمد دل میلیون‌ها نفر را لرزاند و بار دیگر از تپشی گفت که فوتبال را انگیزه زندگی نسل‌ها کرده است.

با عادل گپ کوتاهی زدیم.

انگار همه دنیا تماشای‌تان کردند.

خیلی خوب بود. همه تماس گرفتند و تشکر کردند. کلی از دوست‌ها و فامیل‌ها. همه انگار دیده بودند. داداش محمد هم فیلمش را ضبط کرده.

با خود محمد صحبت نکردی؟

چرا حرف زدیم. خیلی ذوق کرده بود و کلی تشکر کرد.

شما رفیق بچگی هستید؟ کجا آشنا شده‌اید؟

نه. توی مدرسه آشنا شده‌ایم.

همکلاس بودید؟

همکلاس نبودیم. هم‌مدرسه‌ای بودیم. محمد سه سال قبل چون مدرسه‌ای برای نابینایان نبود، به مدرسه عادی آمد تا در کنار بقیه درس بخواند. بِرِیل می‌خواند. همان جا سر این که طرفدار نساجی بودیم با هم رفیق شدیم و بعدش هم که دیگر می‌رفتیم استادیوم.

هر هفته؟

همه بازی‌های خانگی را می‌رویم می‌بینیم. تا خانه‌شان چند دقیقه راه است. می‌روم دنبالش و با هم می‌رویم استادیوم. الان دیگر در استادیوم همه ما را می‌شناسند.

برای رفتن به داخل استادیوم مشکلی ندارید؟

نه. ما بلیت هم نمی‌خریم. بالاخره همه محمد را می‌شناسند و با هم که می‌رویم محبت می‌کنند ما را بدون بلیت راه می‌دهند. اعضای تیم هم که دیگر ما را شناخته‌اند و همیشه هوای‌مان را دارند.

بعد از این که تصاویرتان از نود پخش شد از طرف تیم چیزی به شما نگفتند؟

از طرف تیم نه، ولی بابلی‌ها شاکی شده‌اند. ما هفته بعد با خونه به خونه بابل بازی داریم و می‌گویند این فیلم باعث می‌شود جو علیه آنها شود و مردم برای تشویق نساجی بیشتر به استادیوم بیایند. اما دست ما که نبود. آمدند فیلم گرفتند و پخش کردند. هر تیمی بازی داشتیم لابد اعتراض می‌کرد.

گزارش کردن بازی سخت نیست؟ این که مجبوری مدام برای محمد تعریف کنی که توی زمین چه اتفاقی می‌افتد؟ فکر کنم این قدر هم که توی فیلم بود وقت نمی‌گذاری. جلوی دوربین بیشتر مایه می‌گذاشتی.

فیلم که چند دقیقه بیشتر نشان ندادند. کلا چهل دقیقه فیلم گرفتند. اما سر بازی همه را برای محمد تعریف می‌کنم. یک وقت‌هایی بازی چیزی ندارد که بگویم اما بقیه صحنه‌ها را می‌گویم. نتیجه بقیه بازی‌ها را هم دنبال می‌کنیم و آنها را هم به محمد می‌گویم.

نمی‌شود از جایی گوش کرد؟ بازی‌ها گزارش رادیویی و تلویزیونی نمی‌شود؟

بازی‌های نساجی نه. تیم ما پول ندارد. خونه به خونه پولدار است و می‌گویند برای هر بازی دوازده و نیم میلیون به شبکه استانی می‌دهد تا بازی‌شان مستقیم پخش شود اما بازی‌های نساجی گزارش نمی‌شود. اگر نرویم استادیوم نمی‌فهمیم چی شده. آقا پرهام (صاحب باشگاه نساجی) وضع مالی‌اش خوب نیست. بچه‌ها می‌خواستند تمرین نکنند پول نداده. حالا پخش همین فیلم باعث شده کمی روحیه بگیرند. شاید آقای پرهام هم به بچه‌ها پول بدهد.

برادرِ محمد را نمی‌خواهی استادیوم ببری؟

خداییش سخت است. نمی‌توانیم سه نفری برویم اما شاید یکی از بچه‌ها برای بازی بعدی کمک کند داداش محمد را هم با خودمان به استادیوم ببریم. این فیلم خیلی خوب شد.

شبکه‌های اجتماعی را هم دیدی چقدر از تو و این برنامه نود تعریف کرده بودند؟ یکی هم نوشته بود که باید به تو گزارش بازی نساجی را بدهند و از عادل فردوسی پور خواهش کرده بود که کمک کند.

دیدم. همه خیلی خوب نوشته بودند. آن مطلب گزارش را هم دیدم.

اگر بگویند بیا گزارش کن می‌توانی؟

اگر بازی نساجی باشد می‌شناسم. بیشتر بازیکن‌ها را می‌توانم بگویم.

هیچ‌وقت خسته نشده‌ای؟ یک روز بخواهی ول کنی؟

به عشق نساجی تا تهش هستیم. خدایی محمد هم بچه خیلی خوبی است. خیلی خوشحالم که حالا همه محمد را به‌ عنوان طرفدار نساجی می‌شناسند. ان‌شاءالله که خسته نشویم.

در دانشگاه چه رشته‌ای می‌خوانی؟

علوم قرآنی.

محمد چطور؟

کنکور قبول نشد. دعا کنید بتواند به دانشگاه برود.»

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ