نویسندگان بزرگ جهان در مجموعه مقالات پراکنده

4

عکس کتاب کتابخوانی

کتاب "مجموعه مقالات پراکنده" گفت‌وگو و مصاحبه با نویسندگان بزرگ جهان با ترجمه همایون نوراحمر به بازار نشر عرضه شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، نشر قطره کتاب “مجموعه مقالات پراکنده” را منتشر کرد.

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: ایام کودکی جک لندن با فقر و بدبختی و کارهای شاق برای گذران زندگی سپری شد. مدرسه را دوست نداشت و از مکان‌های تعلیمی می‌گریخت. روزی وارد یک کتابخانه شد و شروع به خواندن کتاب “رابینسون کروزو” اثر دانیل دوفو کرد. این اثر، او را به خود آورد. روز بعدد شتابان به کتابخانه رفت تا کتاب‌های دیگری بخواند. دنیا در برابر چشمانش باز شده بود، دنیای عجیب، رنگین و جدید. پس از آن ولع فراوانی برای خواندن کتاب در وی پدید آمد، به طوری که غالبا ده یا پانزده ساعت در روز کتاب می‌خواند، از آثار شکسپیر و هربرت اسپنسر گرفته تا کتاب‌های کارل مارکس.

در ادامه آمده است: سرانجام یک روز در حالی که دو دلار بیشتر در جیب نداشت، تصمیم گرفت برای همیشه دست از کار و کارگری بردارد و تمام اوقاتش را مصروف ادبیات سازد. این تصمیم در سال ۱۸۹۸ گرفته شد و پس از آن تا ۱۹۱۶، وی شش رمان و صد و بیست و پنج داستان کوتاه خود را انتشار داد. آثارش در همان دوره شهرت فراوانی یافت و تقریبا بیشتر رمان‌های او به تمام زبان‌های دنیا ترجمه شد.(از مقاله درباره جک لندن)

همچنین می‌خوانیم: در این کتاب با زندگی و آثار این نویسندگان آشنا می‌شویم: شکسپیر، تامس هاردی، تامس ولف، ارسکین کالدول، گور ویدال، کازانتزاکیس، توماس مان، ردیارد کیپلینگ، اوژن یونسکو، گابریل گارسیامارکز، همینگوی، الکسی تولستوی، هوارد فاست، جک لندن، مارسل پروست، جیمز جویس، ولادیمیر ناباکف، آندره ژید، هریت بیچر استو، هرمان ملویل و لرد بایرون.

این کتاب با ۲۴۰ صفحه و به قیمت ۱۷ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ