منصوریان به دنبال تلفیقی از بایرن و اتلتیکو!

3

  اخبارورزشی,خبرهای   ورزشی,استقلال

«استقلال بارسلونایی بازی می‌کند»؛ ‌ این جمله بحث‌برانگیزی بود که مدیرعامل استقلال پس از بازی با سیاه‌جامگان مشهد، به زبان آورد.

 به گزارش خبرورزشی؛ او در حالی چنین حرفی زد که بعضی‌ها معتقد بودند استقلال خوش‌شانسی آورده که مقابل میزبان خود مساوی نکرده است. مهدی رحمتی در اواخر این مسابقه یک سوپرسیو داشت. البته استقلال هم در این بازی موقعیت‌های خوبی از جمله دو تک‌به‌تک توسط کاوه رضایی از دست داد و آبی‌ها معتقد بودند موقعیت‌های آن‌ها بیشتر از حریف بوده است. همین بحث‌ها نشان می‌داد آن‌قدرها اختلافی بین دو تیم نبوده و استقلال هم مثل بارسا بازی نکرده است.

 

افتخاری اما بار دیگر تأکید کرد که منتقدان او، بازی استقلال را تماشا کنند تا حرف‌شان را پس بگیرند. علیرضا منصوریان هم هیچ صحبتی درباره این اظهار‌نظر مدیرعامل باشگاه انجام نداد اما نزدیکان او بهتر از هرکس می‌دانند منصوریان چه حسی نسبت به بارسا دارد! او طرفدار پر و پا قرص رئال‌مادرید است و سبک بازی این تیم را بیشتر از بارسلونا می‌پسندد به همین دلیل طبیعتاً اگر قرار است کپی‌‌برداری کند، از تیم محبوبش کپی می‌زند نه تیمی که به آن علاقه‌ای ندارد و یک جورهایی دشمن‌شان به حساب می‌‌آید.

 

اما جالب‌تر از تمام این نکته‌ها، الگوبرداری منصوریان از دو تیم دیگر اروپایی است. آن‌هایی که این مربی را از نزدیک می‌شناسند می‌دانند او همیشه برای بازیکنانش اسم انتخاب می‌کند. مثلاً به وحید امیری در نفت تهران می‌گفت مسی یا به ایمان مبعلی می‌گفت ژاوی. در استقلال هم او دنبال این است که ستاره‌های دنیا را الگوی بازیکنانش بکند. در همین پروسه، او از تیم‌های بزرگ الگوبرداری می‌کند. سرمربی استقلال اخیراً در جلسه‌ای که با کادر فنی‌‌اش داشته تأکید کرده که آن‌ها باید به تلفیقی از بایرن و اتلتیکو در کارهای تهاجمی و تدافعی برسند.

 

او معتقد است این الگو، کامل‌ترین الگوی فوتبالی است و اگر یک تیم بتواند با ترکیب تاکتیک‌های هجومی و دفاعی دو تیم، به یک ترکیب جدید برسد، می‌تواند موفق باشد. این یعنی منصوریان معتقد است با این داشته‌ها، بخواهد هم نمی‌تواند بارسا را الگو قرار دهد. او معتقد است این بازیکنان می‌توانند نه در بهترین سطح ولی در سطحی پایین‌تر، از اتلتیکو و بایرن الگوبرداری کنند و به موفقیت برسند. این الگویی است که منصوریان در حال پیاده‌سازی آن در استقلال است و به شدت بازی‌های این دو تیم را زیر نظر دارد. او حتی فیلم‌های تمرینی این دو تیم را هم می‌بیند و مشغول یک آنالیز دقیق است.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ