موزه‌های مشارکتی و خصوصی در خراسان‌شمالی ایجاد می‌شود

0

اشیاء تاریخی در موزه رضا عباسی

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی از ایجاد موزه‌های مشارکتی و خصوصی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی این اداره کل، علی اکبر وحدتی گفت: در راستای سیاست‌گذاری اداره‌کل موزه های سازمان میراث فرهنگی مبنی بر حفظ و نگهداری یادمان های تاریخی و فرهنگی و انتقال این ارزش ها به نسل های بعدی درصدد ترغیب و تشویق مجموعه داران شخصی به راه اندازی موزه های مشارکتی و خصوصی هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی خراسان شمالی، بسیاری از اشیای تاریخی که ارزش فرهنگی دارند در اختیار عموم مردم هست که بعضی از علاقه مندان نسبت به جمع آوری این اشیا و قرار دادن آن در تزئینات منزل خود اقدام کرده اند. در نظر داریم تا با عقد تفاهم نامه با مجموعه داران شخصی شرایطی را فراهم کنیم تا این افراد نسبت به راه اندازی موزه های شخصی اقدام کرده و از این لحاظ علاوه بر به نمایش گذاشتن اشیا تاریخی و فرهنگی، خود از این اقدام ارزنده انتفاع مالی نیز کسب کنند.

وحدتی بیان کرد: پایش و کارشناسی اشیای تاریخی، مرمت اصولی اشیاء، اسناد و کتب، تدوین استانداردهای موزه ای و ارائه تسهیلات برای راه اندازی موزه از اهم اقداماتی خواهد بود که از سوی معاونت میراث فرهنگی به بخش خصوصی کمک خواهد شد.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ