هدف جشنواره «فیلم و رادیو دانشجویی» چیست؟

4

جشنوار فیلم و رادیو

اولین نشست رسانه‌ای هفتمین جشنواره بین‌المللی «فیلم و رادیو دانشجویی» روز دوشنبه، سه آبان در دانشگاه صداوسیما برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این نشست سید هادی شریف‌زاده مدیر روابط عمومی جشنواره، کاظم نظری دبیر جشنواره و سعید محمدی مدیر اجرایی جشنواره و رضوی طوسی معاون آموزش و پژوهش دانشگاه به عنوان سخنران حضور داشتند.

کاظم نظری، دبیر جشنواره درباره‌ی برگزاری هفتمین جشنواره فیلم و رادیو دانشجویی گفت: از ۲۱ تا ۲۴ آذر ماه این جشنواره در دانشگاه صدا و سیما و سایر دانشگاهای کشور کار خود را آغاز می‌کند.

وی در ادامه درباره‌ی اهداف برگزاری جشنواره گفت: هدف این جشنواره ترویج دین، اخلاق و امید و آگاهی و استعدادیابی و اخلاق‌مداری در بین دانشجویان است. اخلاق‌مداری میان دانشجویانی که می‌خواهند وارد فضای رسانه شوند مهم است و باید شرایطی را برای این اخلاق‌مداری به وجود بیاوریم.

نظری در ادامه با اشاره به بخش‌های این جشنواره بیان کرد: این جشنواره در چهار بخش برگزار می‌شود که بخش‌های آن شامل بخش اسلامی، بخش آزاد با موضوع وجدان کاری در جامعه، انضباط اجتماعی و … است. بخش بین‌المللی این جشنواره نیز با محوریت فیلم‌های مقاومت و بخش مسابقه ملی با محوریت اقتصاد مقاومتی و اقدام عمل برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره در ادامه اضافه کرد: امسال بخش رادیو را به جشنواره اضافه کردیم و از دانشجویان درخواست کردیم در قسمت رادیو آثار خود را ارسال کنند.

در ادامه نظری درباره مهلت ارسال آثار گفت: آخرین مهلت ارسال آثار پنجم آبان ماه است و بازبینی و انتخاب آثار از ۲۰ آبان ماه شروع خواهد شد.

دبیر جشنواره درباره‌ی مقررات آثار ارسالی بیان کرد: کارگردان این آثار باید دانشجو باشد و حداکثر زمان آثار ارسالی ۴۰ دقیقه است.

وی در ادامه بیان کرد: تا به امروز ۸۸۰ اثر به جشنواره ما ارسال شده است و این امری بی‌سابقه است و ما از طریق شبکه‌های برون‌مرزی تیزرهایی ساختیم تا بتوانیم دانشجویان کشورهای دیگر را از این جشنواره مطلع کنیم.

او درباره‌ی پخش این آثار بیان کرد: این آثار در دانشگاه تهران و دانشکده‌ی هنر نمایش داده می‌شود و سعی ما بر این است که دانشگاه‌هایی که انجمن فیلم دارند نیز این آثار را پخش کنند.

نظری در پایان اشاره کرد: خبرنگاران نیز می‌توانند در بخش فیلم کوتاه آثار خود را ارسال کنند و در سال‌های آینده ما حوزه خبر را به جشنواره اضافه خواهیم کرد.

در پی مراسم، رضوی طوسی – معاون آموزش و پژوهش دانشگاه صداو سیما – درباره اهداف برگزاری جشنواره گفت: ما در آموزش خود عملی بودن کار را دنبال می‌کنیم و هدف جشنواره هم ایجاد محصولات و به نمایش گذاشتن آنهاست.

وی در ادامه درباره وضعیت رشته‌های دانشگاه صداوسیما گفت: ما در مقاطع مختلف رشته‌های جدید را ایجاد خواهیم کرد.

رییس دانشگاه صدا و سیما نیز به عنوان سخنران به این نشست دعوت شده بود، اما حضور نیافت.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ