اولویت صداوسیما، تبیین فلسفه راه پیمایی اربعین است

2

پیاده روی اربعین - عکس : سمیه حسنلو

جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و مستندسازی ستاد اربعین روز دوشنبه سوم آبان با حضور اعضای کمیته و به ریاست قائم مقام صداوسیما برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از راوبط عمومی صداوسیما، در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم ضمن قدردانی از اعضای کمیته به دلیل برنامه ریزی مناسب در خصوص انجام وظایف محوله، به اهمیت فعالیت‌های انجام شده در کمیته اطلاع‌رسانی و مستند سازی ستاد اربعین اشاره و اظهار کرد: راه پیمایی اربعین اتفاق بزرگی است که در سال‌های اخیر شاهد برگزاری آن هستیم، بنابراین باید در حوزه اطلاع‌رسانی و برنامه‌سازی به خوبی به آن پرداخته شود تا ضمن ایجاد فضای مناسب برای بهره‌مندی زائران از این سفر معنوی، تصویر مناسبی از شکوه و عظمت ارادت زائران اربعین به ساحت مقدس امام حسین(ع) به نمایش گذاشته شود.

 وی با اشاره به اینکه راه پیمایی اربعین یک ظرفیت بزرگ اعتقادی، مردمی، فرهنگی و سیاسی است، تصریح کرد: رسانه‌های کشورهای استکباری در خصوص این اجتماع بزرگ اسلامی، سیاست بی‌ اعتنایی در پیش گرفتند و هدف آن‌ها بایکوت خبری این رویداد است، بنابراین رسانه‌های داخلی و مهم‌تر از همه صدا و سیما باید در جریان‌سازی و تبیین فلسفه راه پیمایی اربعین اهتمام  ویژه‌ای کنند.

 قائم مقام صداوسیما در ادامه با اشاره به اینکه مسئولیت کمیته اطلاع‌رسانی و مستندسازی ستاد اربعین برعهده صداوسیماست، افزود: این سازمان با برنامه‌ریزی دقیق و جامع در تلاش است تا این رویداد بزرگ اسلامی را برای مخاطبانش در کشورهای مختلف تبیین کند.

 حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم ضمن تشریح شرایط کنونی منطقه و تلاش جریانات تکفیری و وهابی برای مقابله با این همایش عظیم اسلامی تصریح کرد: باید تلاش کنیم ضمن پرهیز از پخش برخی رفتارهای نادرست، زمینه انسجام بیشتر بین فرقه‌های مختلف اسلامی را فراهم کنیم.

 وی افزود: راه پیمایی اربعین فرصت مناسبی برای معرفی اسلام واقعی و راستین به جهان است و به نوعی مانور نمایش اقتدار مسلمانان محسوب می‌شود که باید به شکلی مناسب پیام این راه پیمایی را به گوش جهانیان برسانیم.

 رئیس کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی ستاد اربعین به شعار این ستاد در اربعین امسال اشاره و خاطر نشان کرد: “شعار انی احامی ابدا عن دینی” برخاسته از عشق و ارادت همه ما به باورهای دینی و آموزه‌های اسلامی است، و صداوسیما تبیین و تشریح این شعار را از وظایف اصلی خود می داند.

 حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در پایان اظهار امیدواری کرد، همکاران برنامه ساز در صداوسیما بتوانند از فرصت این راه پیمایی برای ساخت مستندهای تاثیرگذار که نشان‌دهنده عمق ارادت و فهم مردم از حماسه حسینی است استفاده کنند.

 در این جلسه نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای عضو کمیته اطلاع رسانی، گزارش فعالیت‌های حوزه های مرتبط با خود را بیان کردند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ