این جشنواره اسکار رادیویی است

1

گودرزی

مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران پس از معرفی برگزیدگان جشنواره «ای‌بی‌یو» و انتخاب ۲ برنامه برتر از رادیوی ایران، گفت: این جشنواره به نوعی اسکار رادیویی است و از اهمیت زیادی برخوردار است. کشورهای مختلف عضو «abu» هر سال برنامه‌های خود را در رشته‌های اعلام شده به این جشنواره می‌فرستند و در رقابتی فشرده بهترین برنامه‌ها معرفی می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه رادیویی ایران، یدالله گودرزی – مدیر گروه فرهنگ و اندیشه این شبکه رادیویی – درباره جشنواره‌های جهانی گفت: در دنیا دو موسسه و اتحادیه رسانه‌های صوتی و تصویری وجود دارد، اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه که غول‌های رسانه‌ای بزرگی مثل NHK ژاپن و تلویزیون کره (KBS) و رادیو و تلویزیون چین (CCTV) در آن عضویت دارند و اتحادیه رادیو – تلویزیون‌های اروپا.

گودرزی ادامه داد: اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه که اختصارا «abu» خوانده می‌شود، هر سال اقدام به برگزاری کنفرانس‌های رسانه‌ای در عرصه جهانی می‌کنند و در کنار آن جشنواره بزرگی در رشته‌های رادیویی و تلویزیونی برگزار می‌کنند. این جشنواره به نوعی اسکار رادیویی است و از اهمیت زیادی برخوردار است. کشورهای مختلف عضو «abu» هر سال برنامه‌های خود را در رشته‌های اعلام شده به این جشنواره می‌فرستند و در رقابتی فشرده بهترین برنامه‌ها معرفی می‌شود.

او تصریح کرد: امسال در بخش تعاملی، رادیو ایران توانست برنامه مدرن «ایرانی آنلاین» را که با بهره‌گیری از رسانه‌های مکمل و نرم‌افزارهای جدید ساخته شده در رشته برنامه‌های تعاملی شرکت دهد و حائز رتبه بهترین برنامه شود علاوه بر این رادیو ایران که پویش ملی کتابخوانی را سال گذشته برگزار کرده است، با ارسال آگهی خدمات فرهنگی این پویش (csa توانست جزء چهار برنامه برتر بخش csa) در جشنواره جهانی «abu» شود. این اثر را مرضیه طبرستانی ساخته است.

مدیر گروه فرهنگ و اندیشه این شبکه رادیویی ادامه داد: با توجه به داوری برنامه‌ها در جشنواره‌های جهانی از این دست با معیارهای بین‌المللی حضور برنامه‌سازان رادیو ایران نشان می‌دهد که توانمندی، خلاقیت و موقعیت‌شناسی برنامه‌ای در بین برنامه‌سازان ایرانی است.

گودرزی درباره برنامه (ایرانی آنلاین) گفت: این برنامه به موضوعات روزمره زندگی مردم می‌پردازد که ارتباط تنگاتنگی با مخاطبان دارند و شیوه مدرن در تعامل با مردم در این برنامه تجربه می‌شود.

وی ادامه داد: در این برنامه مخاطبان عضو گروه برنامه ب ارسال پیام ها و اخبار و رویدادهای مختلف می کوشند اطلاع رسانی درستی از اطرافشان ارائه دهند و گوینده برنامه عنوان (master) و نقطه مرکزی برنامه سعی دارد با اطلاع‌رسانی این رویدادها و اتفاقات نهادها و موسسات برای خدمات‌رسانی به این اتفاقات به کار گیرد.

گودرزی گفت: این برنامه نمونه‌ای از جامعه مدرنی را نشان می‌دهد که در آن بخش‌های مختلف جامعه و حتی مخاطبان مثل قطعات پازل، ساختار یک جامعه فعال و پویا و رسانارا نشان می‌دهد و رسانه به عنوان آینه‌ای در تعامل به این مخاطبان، خدمت‌رسانی می‌کند. تهیه‌کننده «ایرانی آنلاین» حسین معصومی و گوینده این اثر حسین حسینی است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ