دریافت روادید عراق به روزهای پایانی موکول نشود

1

گذرنامه پاسپورت

سنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر اینکه زائران اربعین دریافت روادید ورود به عراق را به روزهای پایانی موکول نکنند، گفت: علاوه بر کنسولی‌های سفارت عراق، در ۱۲ شهر دیگر کار صدور روادید عراق آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، «حمیدرضا گودرزی» با اعلام این مطلب افزود: بر اساس هماهنگی با سفارت عراق، علاوه بر کنسولگری این سفارت در شهرهای اهواز، مشهد و کرمانشاه که کار صدور روادید از دو هفته قبل آغاز شده است، از ابتدای این هفته روادید در ۱۲ شهر دیگر نیز صادر می‌شود.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: کرج، ورامین، رشت، ساری، تبریز، قم، اصفهان، شیراز، کرمان، آبادان، سوسنگرد و ایلام از جمله شهرهایی هستند که در آنها روادید عتبات عالیات صادر می‌شود.

گودرزی گفت: از همه کسانی که قصد حضور در راهپیمایی و اجتماع بزرگ اربعین حسینی را دارند، انتظار است که برای دریافت روادید از هم اکنون اقدام کنند تا به روزهای پرترافیک نکشد.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما همچنین با اشاره به اینکه بر اساس هماهنگی ستاد مرکزی و ۱۵ کمیته کاری، بیمه دانا برای بیمه زائران تعیین شده است، گفت: زائران برای عزیمت به عتبات باید ۱۸۸۰۰ تومان بابت بیمه، ۶ هزار تومان بابت خدمات هلال احمر در مسیر، ۱۰ هزار تومان کارمزد و ۴۰ دلار بابت روادید پرداخت کنند.

گودرزی از همه مردم خواست تا برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از طریق سامانه سماح سازمان حج و زیارت(samah.haj.ir)ثبت نام کنند، تاکید کرد: تحت هیچ عنوان به زائرانی که خارج از این چارچوب قصد عبور از مرز عراق داشته باشند اجازه خروج داده نخواهد شد و از هم اکنون متقاضیان دنبال مجوزهای قانونی باشند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ