سازمان تامین اجتماعی، ارتقای خدمات بیمه‌ای و درمانی را پیگیری می‌کند

4

تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان در دولت تدبیر و امید در مسیر خدمت‌رسانی صحیح قرار گرفته و در بستر کارشناسی فعالیت می‌کند و ارتقای خدمات بیمه‌ای ودرمانی را به صورت اصولی پیگیری می‌کند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، سیدتقی نوربخش در جمع نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی استان مرکزی در بیمارستان تامین‌اجتماعی امام خمینی(ره) اراک که همزمان با سفر دولت تدبیر و امید به این استان برگزار شد، گفت: جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی از اقشار مختلف هستند و به خدمت‌گزاری به این اقشار افتخار می‌کنیم.

وی تاکید کرد: بیمه‌شدگان و بازنشستگان به عنوان ذینفعان این سازمان از بهترین اقشار جامعه هستند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی سازمان بیمه‌گر اجتماعی است که با وصول حق بیمه خدمات و تعهدات خود را درقبال ذینفعان ارائه می‌کند.

نوربخش با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد بازنشستگان این سازمان هستیم، اظهار داشت: این روند افزایشی از سال‌های ٧۵به بعد شروع شده و در دولت‌های نهم و دهم به شدت این روند تشدید شد و با اقدامات آن دوره تعادل مکانیزم‌های فنی سازمان تامین اجتماعی برهم خورد و توان خدمت‌رسانی سازمان را تحت تأثیر قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه از اموال بیمه‌شدگان و بازنشستگان صیانت می‌کنیم، گفت: برخلاف دوره‌های پیشین با این اموال معامله نمی‌کنیم.

نوربخش به پرداخت متمرکز حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان یکی از اقدامات در راستای بهره‌برداری از خدمات ارتباطات و فناوری‌های اطلاعات اشاره کرد و گفت: بازرسی از کارگاه‌ها نیز با استفاده از فناوری اطلاعات انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی تنها سازمان درآمد هزینه‌ای در کشور است و مدیران و کارکنان این سازمان حداکثر تلاش خود را برای تامین منابع و مصرف بهینه به کار گرفته‌اند.

در ادامه این جلسه نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی استان مرکزی به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

موسی بیات، عضو انجمن صنفی مدیران صنایع با بیان اینکه استان مرکزی دارای نیروهای متخصص است، گفت: تامین اجتماعی می‌تواند در کنار صنعت‌گران و متخصصان در توسعه این استان نقش اساسی داشته باشد.

بیات با تاکید بر اینکه پاکدستی از دغدغه‌های نوربخش است، اظهار داشت: پاکدستی و سلامت سازمان تامین اجتماعی مورد تایید جامعه کارفرمایی است.

وی افزود: ثبات مدیریت سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید منشا خیر وبرکت است.

بیات از تصویب پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تشکر کرد.

عضو انجمن صنفی مدیران صنایع گفت: ارائه خدمات درمانی رایگان به جامعه کارگری کار بسیار با ارزش سازمان تامین اجتماعی است.

وی تصریح کرد: جامعه کارگری و کارفرمایی بر یک‌پارچگی سازمان تامین اجتماعی تاکید دارند و شرکای این سازمان در مقابل طرح جدایی درمان سازمان کوتاه نمی‌آیند و در تمامی عرصه‌ها مدافع این سازمان هستند.

پوروفایی، رییس کانون شورای اسلامی کار استان مرکزی نیز در این نشست با بیان اینکه در چند دهه عمر سازمان تامین اجتماعی در مقاطعی شاهد رفتارهای سیاست‌زدگی در این سازمان بوده‌ایم، گفت: اما با ورود نوربخش به این سازمان شاهد بازگشت سازمان تامین اجتماعی به مسیر خدمت‌رسانی هستیم.

پوروفایی افزود: در سال‌های اخیر فعالیت‌های ارزشمند و شایسته‌ای در این سازمان انجام شد و امید را در جامعه کارگری ایجاد کرد و در آینده شاهد ارتقای خدمت‌رسانی هستیم.

وی تعامل میان سازمان تامین اجتماعی و شرکای اجتماعی را خوب و سازنده توصیف کرد و گفت: برخی مواقع هجمه‌هایی به بخش درمان این سازمان وارد می‌شود برای جداسازی درمان این سازمان تلاش‌هایی می‌کنند.ما به عنوان صاحبان سازمان تامین اجتماعی صراحتاً مخالفت خود را با این امر اعلام می‌کنیم و اجازه جدایی درمان این سازمان را نمی‌دهیم.

اردیبهشتی رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی همکار استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: این کانون از سال ٧٩ افتتاح و ٢۶٠عضو دارد و تعامل مناسبی با اداره کل و مدیریت درمان این استان برقرار است.
رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مرکزی از امانتداری و پاسداری مدیریت این سازمان از اموال و منابع بیمه‌شدگان تشکر کرد.

امیری ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان زرندیه و جذب متخصص رادیولوژی در شهرستان ساوه را خواستار شد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ