سفر دانش‌آموزان شیرازی به یادمان‌های دفاع مقدس

2

 بازدید کاروان راهیان نور سازمان بسیج ورزشکاران از مناطق عملیاتی غرب کشور

بالغ بر ۱۰۰۰ دانش‌آموز پسر ناحیه ۲ آموزش و پرورش شهرستان شیراز به همت سپاه محمد رسول‌الله(ص)، به اردوی راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ سید حسین حسینی فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول‌الله(ص) شیراز سه‌شنبه ۴ آبان در مراسم اعزام این دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا پایان امسال حدود ۳۵۰۰ دانش‌آموز ناحیه ۲ شیراز با همکاری بین‌دستگاهی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین اهداف دشمنان انقلاب اسلامی از هجوم فرهنگی و جنگ نرم تاثیرگذاری بر افکار نسل نوجوان و جوان جامعه است، اردوی راهیان نور را یک حرکت تاثیرگذار فرهنگی برای ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست.

حسینی با اشاره به استقبال گسترده دانش آموزان و اولیاء آنان از طرح راهیان نور، گفت: نسل نوجوان و جوان کشور با حضور در اردوهای راهیان نور ضمن اینکه با مناطق عملیاتی، حماسه‌ها و شهدای دفاع مقدس آشنا می‌شوند، به خودسازی معنوی پرداخته و با تقویت آموزه‌های دینی در مقابل آسیب‌های اجتماعی و هجوم فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی نیز مصون خواهند شد.

وی دانش آموزانِ امروز را نسل آینده ساز کشور دانست و خاطرنشان کرد: ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل نوجوان و جوان امنیت اجتماعی و کشور را تقویت و آسیب‌های اخلاقی را در جامعه کمرنگ و محو می‌کند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) افزود: دانش‌آموزان حاضر در اردوی راهیان نور از مناطق عملیاتی دفاع مقدس نظیر شلمچه، اروندکنار و طلائیه بازدید کرده و در کلاس رزم شبانه نیز حضور خوهند یافت. در حاشیه این سفر، مسابقات فرهنگی و دوره‌های آموزشی پیش‌بینی شده است.

حسینی با بیان اینکه اعزام اقشار مختلف مردم به اردوهای راهیان نور از سوی سپاه محمد رسول الله (ص) شیراز ادامه خواهد داشت، گفت: در تمام اتوبوس‌ها یک روحانی و یک خادم شهدا همراه خواهند بود و طِی این سفر پیشکسوتان دفاع مقدس و راویان راهیان نور در مناطق مختلف در کنار دانش آموزان حضور خواهند داشت و به روایت حماسه سازی‌های رزمندگان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس خواهند پرداخت.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ