شهیدی تاکید کرد:لزوم گسترش فعالیت‌های مرتبط با طب سنتی و گیاهان دارویی در دانشگاه شاهد

1

شهیدی

نماینده ولی‌فقیه، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم گسترش فعالیت‌های مرتبط با طب سنتی و گیاهان دارویی در دانشگاه شاهد تأکید کرد.

به گزارش ایسنا،سی و پنجمین نشست هیأت امنای دانشگاه شاهد با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران،کامیار ثقفی رئیس دانشگاه شاهد و نمایندگان وزارتخانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» برگزار شد.

شهیدی در این نشست با بیان اینکه دانشگاه شاهد یادگار امام راحل است افزود: مقام معظم رهبری نیز همواره بر لزوم گسترش فعالیت‌های این دانشگاه تأکید داشته‌اند و این مسئله اهمیت تلاش بیشتر برای پیشرفت این دانشگاه را دوچندان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه رشته‌های دانشگاه شاهد با وزارتخانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت،درمان و آموزش پزشکی» مرتبط هستند، گفت: انتظاری که از این وزارتخانه‌ها وجود دارد این است که در مسیر گسترش و پیشرفت دانشگاه شاهد همکاری‌های بیشتری را با این مجموعه انجام دهند و به‌خصوص وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» در حوزه گروه طب سنتی که در حال حاضر زیرمجموعه دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد در حال فعالیت است،کمک‌های بیشتری را ارائه دهند تا این گروه به‌ عنوان دانشکده‌ای مجزا به فعالیت بپردازد.

 نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت:دانشگاه شاهد یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های آموزش عالی در مقاطع مختلف و رشته‌های گوناگون در کشور است و بنیاد شهید و امور ایثارگران با وجود مشکلات بودجه‌ای،همواره بر افزایش شاخص‌های علمی این دانشگاه تأکید دارد.

در این جلسه، دستور جلساتی چون اصلاحیه بودجه تفصیلی سال ۱۳۹۴ دانشگاه، اصلاحیه بودجه تفصیلی سال ۱۳۹۴ دانشگاه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و بودجه تفصیلی سال ۱۳۹۵ مرکز تحقیقات دارویی دانشگاه و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی مطرح و مورد تائید قرار گرفتند.

همچنین گزارش حسابرس مستقل دانشگاه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ قرائت شد و مورد تصویب هیئت امنا قرار گرفت.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ