طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود

1

آیت‌الله سید محمد سعیدی

آیت‌الله سید محمد سعیدی گفت: طب اسلامی باید به عنوان یکی از دروس حوزه برای طلاب تدریس شود و پژوهش‌های علمی در این عرصه، محتوای لازم را تأمین سازند.

به گزارش ایسنا، تولیت آستان حضرت معصومه (س) روز سه‌شنبه (۴ آبان) در دیدار حجت الاسلام والمسلمین «عباس تبریزیان»، کارشناس طب اسلامی در حرم مطهر گفت: یکی از معارف مهم دینی، طب اسلامی است که تمامی معصومین(ع) توصیه‌های فراوانی در این عرصه ارائه داده‌اند.

وی افزود: دین اسلام نسبت به سلامت انسان‌ها اهمیت زیادی قائل است؛ چراکه جسم سالم است که انسان را می تواند در مسیر بندگی خدا و انجام وظایف یاری دهد.

وی توجه به طب اسلامی را در راستای سلامت افراد مهم دانست و گفت: طب اسلامی باید به عنوان یکی از دروس حوزه مطرح شود و پژوهش‌های علمی در این عرصه، محتوای لازم را تأمین سازند. هرچه از نظر علمی این کار تقویت شود، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر آن خواهیم بود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی زمینه برای ترویج طب اسلامی فراهم است، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود در مسیر ترویج طب اسلامی، با مسائل سیاسی همراه نشود؛ در غیر این صورت نمی توان انتظار پیشرفت خاصی در این عرصه داشت.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین تبریزیان، کارشناس طب اسلامی و نویسنده کتاب «ارشادات الرسول المصطفی(ص) فی الصحه و طول العمر» (توصیه های پیامبر(ص) درباره سلامتی و طول عمر) گفت: طب اسلامی در درمان هیچ بیماری ای ناتوان نیست.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ