مصوبه کمیسیون تلفیق؛ موفقیت بزرگی برای تامین اجتماعی

3

تامین اجتماعی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم مصوب کردند که دولت تا پایان دوره برنامه ۵ ساله ششم توسعه، بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند، گفت: این موفقیت بزرگی برای سازمان است که با تلاش چند ماه اخیر نوربخش اتفاق افتاد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، مصوبه کمیسیون تلفیق مربوط به پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی طی برنامه ششم توسعه، موفقیت بزرگی برای این سازمان است.

 منصور اعتصامی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران استان‌های مرکزی، گیلان و هرمزگان با اشاره به دستیابی سازمان به دو مصوبه مهم، اظهارداشت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مکلف شد بدهی خود به تامین اجتماعی را در طول اجرای برنامه ششم از محل سهام دولت پرداخت کند.

وی افزود: این مصوبه با تلاش حوزه پارلمانی و تمام معاونین و در راس همه مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی انجام شد هرچند ناخرسندی‌هایی نیز به دنبال داشت.

وی ادامه داد: مصوبه دوم در خصوص الحاق صندوق بازنشستگی فولاد به صندوق تامین اجتماعی بود که به اتفاق آرا رد شد.

اعتصامی با بیان اینکه حفاظت و صیانت از این مصوبه بسیار مهم است، تصریح‌کرد: این دو مصوبه ارزش‌هایی را به دنبال داشت که نشان می‌دهد سازمان تامین اجتماعی هر کجا که جریان هماهنگ و مطالبات قانونی و منطقی داشته است، به موفقیت دست پیدا کرده است.

وی با اشاره به تصمیماتی که در خصوص سلب اختیارات از حوزه درمان تامین اجتماعی گرفته شده، افزود: این تصمیم به نوعی اختیار هزینه کرد را از سازمان می‌گیرد و اگر چنین اتفاقی بیفتد، با ادغام تفاوت چندانی ندارد.

وی با بیان اینکه در این میان سازمان باید تصمیم خود را بگیرد، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی شامل مدیران موجود و جریان های مرتبط با اصل سه جانبه‌گرایی است.

اعتصامی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی مخالفت خود را با این مسئله اعلام کرده و رسما علیه این موضوع موضع گرفته است.

وی تصریح کرد: نقش شرکای اجتماعی در رد این موضوع، بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: حضور ریاست محترم جمهوری و هیات همراه در استان مرکزی، فرصت بسیار مناسبی را در اختیار شرکای اجتماعی این استان قرار می‌دهد.

وی گفت: انتظار می رود در تمامی مراحلی که این ارتباط برقرار می‌شود، با تبلیغات گسترده از هر ابزاری که ممکن است، برای اعلام صیانت از منافع سازمان در تمامی حوزه‌ها به ویژه حوزه درمان تامین اجتماعی، اقدام شود.

علی اصغر بیات، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، بر یکپارچگی، حفظ استقلال، هویت ملکی و انسجام سازمان تاکید کرد.
رییس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در ادامه این جلسه، گفت: ادغام مراکز ملکی تامین اجتماعی که در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح است، باعث نگرانی جامعه بیمه شدگان است.

بیات اظهار داشت: سرمایه تامین اجتماعی حق‌الناس است و این اجازه را نمی‌دهیم که دیگران در سرمایه ما شریک شوند.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های سازمان متعلق به بیمه‌شدگان و حق‌الناس است و بیت‌المال نیست.

بیات گفت: سازمان تامین اجتماعی نقطه امید و اتکای بازنشستگان است.

مدیرکل تامین‌اجتماعی مرکزی نیز در ادامه این جلسه از کمیسیون تلفیق و مدیران استانی که مشکلات سازمان تامین اجتماعی را در حوزه جمعیتی و چالش‌ها و مباحثی که با سازمان مترتب بود به خوبی اعلام نظر کردند، تقدیر کرد.

کیومرث طهماسبی افزود: امروز در خدمت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان هستیم که همواره صاحبنظر و در حوزه تامین اجتماعی جلودار بوده‌اند و سازمان را به صورت مستقل حفظ خواهند کرد.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی که بزرگترین سازمان بیمه‌ای در کشور است، اقدامات بسیار خوبی را در این خصوص به ثمر نشانده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز خاطرنشان کرد: استان مرکزی آماده پذیرایی از کاروان تدبیر و امید است.
بابک عدلی افزود: سازمان تامین اجتماعی از نظر پروژه‌های قابل افتتاح، همواره پرچم‌دار بوده است.

وی گفت: آن چیزی که ملک سازمان تامین اجتماعی و متعلق به کارگران و تشکل‌های کارگری است، باید به همین شکل ادامه پیدا کند.

جمیل حق پرست مدیر کل تامین اجتماعی گیلان نیز در ادامه افزود: در بیان دیدگاه کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان، با صدور بیانیه‌ای موضع خود را نسبت به مخالفت ادغام بخش درمان تامین اجتماعی اعلام می‌داریم.

حیدری بلوکی مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان نیز اظهارداشت: با تبلیغات گسترده، صدور بیانیه و رایزنی با نمایندگان مجلس و ائمه جمعه استان، مخالفت شدید خود را در بحث ادغام درمان و حفظ و یکپارچگی آن اعلام می‌داریم.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ