کتاب مصور «ثارالله» تا اربعین منتشر می‌شود

6

عکس کتاب

معاون فرهنگی و هنری موسسه «دارالحدیث» در مراسم رونمایی از ۶ اثر جدید این موسسه از انتشار کتاب مصور تاریخ زندگی سیدالشهداء(ع) از ولادت تا شهادت با عنوان «ثارالله» خبر داد.

به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، روز سه شنبه در مراسم رونمایی از ۶ اثر جدید این موسسه در جمع خبرنگاران، گفت: امروز تهاجم به اعتقادات دینی، فرهنگ ملی و بومی و هنجارهای اخلاقی جوانان و مردم در فضای مجازی و … بسیار زیاد شده است که یکی از راه‌های مقابله با آن، تولید کتاب است ولی کافی نیست.

او با بیان اینکه ورود دارالحدیث به تولید آثار چند رسانه‌ای و نرم‌افزاری در همین راستا است، افزود: تلاش این است تا در کنار کتاب بتوانیم در فضای مجازی موثر بوده و تمامی این فضا در اختیار دشمنان معارف اهل بیت(ع) نباشد.

سبحانی‌نیا با اشاره به ۶ اثر جدید این موسسه گفت: یکی از این آثار، کتاب «زندگی و بندگی» است که توسط رضا بابایی از نویسندگان خوش‌قلم کشور به شکلی هنرمندانه نوشته و در طراحی بسیار زیبا و مفهومی چاپ شده است؛ این کتاب در دو بخش زندگی و بندگی به صورت به هم پیوسته و در طراحی زیبایی چاپ شده و محتوای آن نیز القاءکننده پیوستگی میان زندگی دنیا و بندگی الهی است. اثر با قلمی بسیار روان و هنرمندانه و براساس روایات میزان الحکمه نوشته شده است.

معاون موسسه دارالحدیث تصریح کرد: کتاب واقعه عاشورا در متون کهن از دیگر آثاری است که چاپ شده و امروز رونمایی می‌شود؛ این کتاب بر اساس شش مقتل کهن نوشته شده و فرد با مطالعه آن می‌تواند محتوای شش مقتل کهن و معتبر را دریافت کند.

او چاپ دو کتاب تخصصی به زبان عربی در علوم حدیث با عناوین دروس فی اختلاف الاحادیث و سهل بن زیاد و روایات را از دیگر آثار منتشر شده برشمرد و گفت: همچنین کتاب عروج سرخ، مجموعه اشعار عاشورایی از دیگر آثاری است که با دقت و تامل و براساس منابع معتبر انتخاب و تولید شده و جلوی بسیاری از خرافات را خواهد گرفت.

سبحانی‌نیا اشعار توحیدی را از دیگر آثار برشمرد و افزود: کتاب «آداب و اخلاق مامقانی» که براساس کتاب «مرآه الکمال» مرحوم مامقانی نوشته شده از دیگر آثار تولیدی ما محسوب می‌شود؛ این اثر در سه جلد به عربی نوشته شده و مجموعه‌ای از آداب و اخلاق دینی است که آن را به زبانی ساده ترجمه، گزیده و تلخیص کرده‌ایم و مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

او همچنین از چاپ اولین کتاب مصور تاریخ سیدالشهدا(ع) تا قبل از اربعین امسال خبر داد و افزود: این کتاب با عنوان کتاب مصور ثارالله نشر خواهد یافت. همچنین قبلا نرم افزار چندرسانه‌ای ثارالله نیز با استناد به دانشنامه امام حسین(ع) تولید شده بود، این اثر از ولادت تا شهادت امام حسین(ع) را به صورت مختصر، معتبر و گویا همراه با تصاویر مورد بررسی قرار داده است.

سبحانی نیا با اشاره به رسالت سنگین حوزوی‌ها در دوره معاصر تاکید کرد: موسسه دارالحدیث در راستای نشر معارف قرآن و اهل بیت(ع) سالانه بیش از ۵۰ اثر جدید را منتشر می‌کند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ