کنگره شهدای استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود

1

کنگره شهدا

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی گفت:کنگره بزرگ امیران، سرداران و ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی قاسمی در اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره بزرگ امیران، سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان خراسان جنوبی بیان کرد: اولین کنگره شهدای استان در سال ۹۷ برگزار خواهد شد. ساختار این کنگره به این ترتیب است که نماینده ولی فقیه ریاست شورای عالی سیاست‌گذاری را بر عهده دارد. همچنین امام جمعه بیرجند جانشین شورا، استاندار ریاست ستاد اجرایی و جانشین کنگره، فرمانده سپاه استان دبیر کل کنگره و معاون هماهنگ کننده سپاه استان دبیر اجرایی کنگره است.

قاسمی افزود: هدف از برگزاری این کنگره این است که اوج معنویت برای انسان ایجاد کند و فضا سازی و کارهای فرهنگی و تربیتی طوری برنامه ریزی شود که تمام دستگاه‌ها و مراکز دولتی و غیردولتی استان درگیر این جریان عظیم شوند. برنامه و تجلیل از خانواده‌های شهدا با اوج تشریفات اجرا خواهد شد. کمیته‌ها و ستاد اجرایی در مدت ۱۵ روز آینده باید تشکیل شوند و همه اعضا جزو ستاد اجرایی و شورای سیاستگذاری هستند.

وی اضافه کرد: کنگره بزرگ امیران، سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان خراسان جنوبی دو سال آینده در سال ۱۳۹۷ در آبان ماه پیش بینی شده است که در ایام اربعین حسینی خواهد بود.

فرمانده سپاه استان خراسان جنوبی گفت: ۱۸۱۴ شهید در استان داریم و این کنگره شامل همه شهدایی که مزار آنان در استان ما نیست یا خانواده‌های آنان در استان‌های دیگر زندگی و می‌کنند و ۱۱۴ شهید گمنام که مهمان استان ما هستند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ